Поки навчальні заклади країни продовжують видавати дипломи та посвідчення, війна змінює правила гри для студентів в Україні. Воєнний стан вносить свої корективи, і не всі студенти можуть залишатися в безпеці за студентськими партами. Виявляється, що деякі категорії студентів, навіть попри своє навчання, можуть бути мобілізовані.
Згідно з Законом №10449, право на відстрочку мають ті студенти, які навчаються на денній або дуальній формі та отримують свою першу вищу освіту. Це означає, що студент-бакалавр, який щойно поступив до університету, може спокійно продовжувати навчання. Але є нюанси: якщо ви студент вечірнього чи заочного відділення або здобуваєте другу вищу освіту, ваші шанси уникнути мобілізації зменшуються.
Також мобілізувати можуть тих, хто вступив на програму, що є нижчою за їхній попередній рівень, або тих, кого відрахували за відмову від проходження загальної військової підготовки. Така політика, вочевидь, змушує студентів бути особливо уважними щодо вибору навчальної програми, адже будь-яка зміна статусу може привести до втрати права на відстрочку.
Синхронізація з ЄДЕБО (Єдиною державною електронною базою з питань освіти) — ще один ключовий аспект, що допоможе студентам убезпечити себе від мобілізації. Саме довідка з цієї бази є основним документом, який підтверджує право на відстрочку. Але навіть із цим документом варто стояти на військовому обліку, адже без цього студенти не зможуть належним чином пройти процедуру мобілізації.
І, звичайно, навіть якщо у вас є відстрочка, вам не варто розслаблятися під час вступної кампанії. Студенти, які завершують бакалаврат і вступають на магістратуру, можуть виявити, що під час перерви між семестрами їх статус тимчасово змінюється, а це означає, що вони стають уразливими до мобілізації.
Тож якщо ви хочете залишитися студентом, а не стати солдатом, важливо вчасно отримати всі необхідні документи. Зверніться до деканату, подайте заявку на отримання довідки з ЄДЕБО та надішліть її до ТЦК та СП (територіального центру комплектування та соціальної підтримки) навіть поштою. Правильна процедура та ретельне дотримання всіх правил допоможуть залишитися на стороні науки, а не на передовій. Звичайно, якщо саме це є головним у вашому житті на даному етапі життя.
Найвища та найнижча жінка світу зустрілися вперше у Лондоні. Йоті Амге з Індії та Румейса Геглі разом…
Зима – період, коли харчування має бути особливо збалансованим та ситним. Фахівці радять їсти сезонні…
Австралійський ютубер Norme, який нещодавно побив світовий рекорд за найдовшим часом без сну, тепер вважає, що…
Тривалий час розкішний особняк у Торонто вважали найдорожчою нерухомістю Канади. Свого часу там зупинялися багато…
Студенти Лабораторії автономних систем ETH Zurich у Швейцарії розробили гнучкого пошуково-рятувального робота під назвою RoBoa,…
Як стало відомо з повідомлення нардепа Гончаренко, що Рада в першому читанні проголосувала законопроєкт про модернізацію…