Цьогоріч в Україні будуть переводити годинники на зимовий час у ніч з 26 на 27 жовтня. Цей перехід може бути останнім, адже у липні Верховна Рада скасувала перехід на літній час.
Про це повідомляє NV.
Перехід на зимовий час в Україні
Як відомо, щороку Україна з низкою інших краї світу переводить годинники на зимовий час. Головна мета зміни часу — зменшити потребу в штучному освітленні, заощаджуючи таким чином електроенергію. Крім того, це впливає на всі сфери життя, адже може покращити продуктивність і знизити витрати.
Цьогоріч переведення годинників на запланований час відбудеться з 26 на 27 жовтня. О 04:00 за київським часом стрілки годинників будуть переведені на одну годину назад — на 03:00. Таким чином українці отримають додаткову годину сну в цей день.
Однак це може бути останнє переведення годинників в Україні, адже ще у липні цього року Верховна Рада прийняла рішення скасувати перехід на літній час. Це рішення підтримав 261 депутат.
Як адаптуватися до переведення годинника
Переведення годинника може вплинути як на фізичний, так і психологічний стан людей. Однак фахівці виокремили кілька порад, які допоможуть швидше адаптуватися до нових умов. Осі кілька з них:
- за тиждень до переведення годинників почніть лягати спати на 10−15 хвилин раніше. Це допоможе організму легше адаптуватися до зміни;
- після переведення годинника на зимовий час намагайтеся дотримуватися сталого графіка сну: лягайте та прокидайтеся в один і той самий час;
- вранці виходьте на світло, це допоможе організму скоріше налаштуватися на новий розпорядок дня;
- фізична активність допомагає швидше впоратися з почуттям втоми та дискомфорту від зміни часу;
- легкі й корисні страви, що містять достатньо вітамінів, можуть підтримати рівень енергії під час адаптації до зимового режиму.