Співробітники ТЦК і СП почали примусово мобілізувати працівників, які мають при собі документи, що підтверджують їхнє бронювання від мобілізації. Сталася вже велика кількість подібних випадків, а такі дії є незаконними.
Про це повідомив член парламентського Комітету з питань національної безпеки Олександр Федієнко.
“Аргументація завжди подібна – дані відсутні в системі “Оберіг”, а паперові документи не визнаються”, – написав він.
Нардеп розповів кілька подібних історій. Наприклад, 18 листопада працівники провайдера зв’язку, які виконували свою роботу, виїхали з міста Мукачево до села Солотвино Тячівського району Закарпатської області, щоб відновити лінію зв’язку. На блокпосту їх зупинили співробітники Тячівського РТЦК і, незважаючи на документи, що підтверджують їхнє бронювання, одного з працівників направили до Ужгорода.
За словами Федієнка, після переміщення по різних військових частинах, 20 листопада бронювання від мобілізації працівника все ж визнали, а 21 листопада його відвезли до Тячівського РТЦК.
Ще один подібний випадок стався 29 жовтня з бригадою іншого провайдера, які поверталися з робіт на лінії з міста Богодухів Харківської області. Нардеп поділився, що працівників зупинили співробітники Слобідського РТЦК, які не представлялися і були в балаклавах.
“При перевірці військово-облікових документів, були пред’явлені документи, які в установленому порядку підтверджували наявність бронювання. Однак двох працівників затримали, доставили до приміщення Слобідського РТЦК та СП міста Харків, після чого відібрали мобільні телефони. На одного з працівників було накладено штраф у розмірі 17 тисяч гривень, який потім було скасовано, як неправомірний. Працівників пізніше відпустили”, – додав Федієнко.
Крім цього, відомо про випадок, коли під час виконання працівником провайдера трудових обов’язків його зупинили представники поліції, які, незважаючи на наявність документів про відтермінування від мобілізації, затримали його і доправили до Хаджибейського РТЦК і СП, зазначив нардеп.
“Протокол про адміністративне затримання не складався, рідні затриманого не були повідомлені про його місцезнаходження. Юридична допомога не надавалася і не допускали адвоката. Громадянин за наявності дійсного бронювання, проти його волі, утримувався в РТЦК і СП понад два тижні”, – сказав Федієнко.
Нардеп наголосив, що подібних випадків значно більше. Він озвучив лише ті, над якими працював протягом останнього тижня. Також Федієнко закликав Державне бюро розслідувань провести відповідні перевірки.