Виявляється, майже 40% українців мають свої теорії щодо того, чому електрика зникає в наших оселях так часто і швидко, як новорічні салати. Дані свіжого опитування DiXi Group демонструють, що фантазія нашого народу справді безмежна.
Наприклад, 15,4% опитаних переконані, що світло вимикають, бо Україна таємно експортує електроенергію десь до Марсу. Інші 18,7% вважають, що це змова енергетиків для підвищення цін — адже що може бути вигідніше, ніж залишити людей у темряві й потім запропонувати їм купити більше свічок?
А ще є 5,2%, які взагалі підозрюють владу в тому, що вона вимикає світло, щоб нагадати: війна триває. Оригінально, звісно. Можливо, наступним буде припущення, що генератори шумлять спеціально для «нагнітання» атмосфери?
На щастя, більшість, тобто 57,7% респондентів, все ж залишаються на тверезому підґрунті і погоджуються, що основна причина — це пошкодження енергетичної інфраструктури через російські обстріли. Так, цей варіант реалістичним, хоча і не таким захопливий, як конспірологічні сценарії, що, напевне, зараз найбільше цінують пересічні українці.
“Зараз, коли атаки на нашу енергетичну інфраструктуру стали майже рутинною справою, важливо розуміти настрої суспільства і використовувати їх для боротьби з дезінформацією”, — коментує Роман Ніцович з DiXi Group, додаючи трохи офіційного пафосу в цю бурю ідей.
Серед інших важливих напрямків державної енергетичної політики, на думку українців, слід зосередитися на доступних цінах на електроенергію, енергетичній незалежності й боротьбі з монополіями. Що ж, очевидно, ідея «менше платити й отримувати більше» залишається поза конкуренцією.
Для того, щоб зрозуміти справжні настрої українців, дослідники додали до опитування провокативні запитання. І тепер ми маємо ще одну чудову нагоду переконатися, що народна фантазія здатна перевершити будь-яку кризу.