У Волинській області проходження військово-лікарських комісій перетворилося на справжню юридичну битву. Військовозобов’язані приходять на ВЛК не самі — майже кожен із них супроводжується адвокатом, що суттєво уповільнює роботу ТЦК і медичних комісій. Про це розповів начальник управління охорони здоров’я Волинської ОДА Юрій Легкодух в ефірі програми «Теревені про Луцьк» на телеканалі «Конкурент TV», інформує портал Стіна.
За словами Легкодуха, адвокатський супровід став нормою, і лікарі тепер працюють під пильним контролем юристів. Це означає, що медики не наважуються фальсифікувати дані або вигадувати діагнози, адже кожна дія фіксується. “Жоден лікар не стане брати на себе відповідальність і писати те, що не відповідає дійсності, бо всі документи тепер контролюються”, — наголосив Легкодух.
Бюрократія чи юридична тактика?
Юрій Легкодух також підтвердив, що випадки затягування обстежень стали звичним явищем. Він зазначив, що деякі пацієнти отримують направлення на додаткові обстеження, які можуть тривати місяцями, навіть якщо видимих проблем зі здоров’ям немає.
“Якщо людина приходить з чистою історією здоров’я, і раптом їй «знаходять» гіпертонічну хворобу, інсульти або інфаркти, це виглядає підозріло. Лікарі більше не можуть просто так фальсифікувати дані, бо відповідальність за це надто велика”, — підкреслив Легкодух. Він закликав колег бути максимально відповідальними і дотримуватися стандартів, оскільки юридична сторона процесу стала надто суворою.