Чим спекотніша погода – тим активніше українці використовують охолоджувальну техніку і відповідно споживають більше електроенергії, що створює додатковий тиск на енергосистему. А зимової пори навпаки – більше опалюють приміщення, на додачу до чого через короткий світловий день взимку зменшується світлова генерація.
Про це повідомили у компанії ДТЕК, пояснюючи зв’язок відключень світла з погодою за вікном. Українцям нагадали, що під час аномальної спеки по всій країні були відключення світла, хоча раніше цього вдавалося уникати.
“До масованих обстрілів енергосистеми у нас була так звана подушка безпеки. Поки одні електростанції ремонтували, працювали інші. Наприклад, влітку традиційно готують до зими атомні енергоблоки. Раніше в цей час ми не відчували дефіциту, бо працювали теплові та гідроелектростанції”, – зазначили в ДТЕК.
Через російську агресію так робити не вийде. Через ракетні обстріли з боку РФ було знищено та пошкоджено 50% гідроелектростанцій і 90% ТЕС.
“Також сонце працює і на нас. Влітку сонячні електростанції найбільш продуктивні. А із настання холодів треба опалювати будинки, споживання електроенергії зростає, скорочується світловий день і люди починають вмикати більше світла. Це також збільшує навантаження”, – пояснили в ДТЕК.
В енергетичній компанії підсумували, що таким чином погода дуже сильно впливає на роботу енергосистеми України. Та попри це енергетики працюють за будь-яких погодніх умов, аби в українців було світло.