В Україні змінюються правила мобілізації медичних працівників: цивільні лікарні можуть бронювати всіх своїх фахівців, проте окремі спеціалісти можуть бути мобілізовані на запит Медичних сил для роботи на фронті.
Мобілізовані медики працюватимуть за своєю спеціальністю та укладатимуть контракти терміном на один рік. Водночас у цивільних лікарнях і без того бракує персоналу, що може ускладнити надання медичних послуг.
Хто найбільше потрібен на фронті
Найбільша потреба у військовій медицині є в наступних спеціалістах: Судинні хірурги
Травматологи
Операційні медсестри
Анестезисти
За словами керівника медичної служби Першого інтернаціонального легіону Асана Чарухова, багато медичних працівників доводиться перенавчати для роботи в бойових умовах. Зокрема, фельдшери та медсестри проходять додаткові курси, щоб стати операційними медсестрами та працювати у польових шпиталях.
Чи вплине мобілізація на цивільні лікарні
Так. У цивільному секторі кожен лікар на вагу золота, і навіть втрата одного спеціаліста може критично позначитися на роботі відділення.
Уряд дозволив лікарням бронювати своїх медиків, щоб уникнути дефіциту кадрів. Однак, як зазначає директор однієї з лікарень Володимир Пляцек, скорочення персоналу може вплинути на фінансування закладу, адже Національна служба здоров’я укладає контракти лише з тими лікарнями, які відповідають встановленим нормам щодо кількості персоналу.
Що кажуть у МОЗ
Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко запевняє, що медиків мобілізуватимуть вибірково – з урахуванням потреб фронту та можливостей лікарень.
Проте, можливі черги до вузьких спеціалістів та відтермінування планових операцій.
Ляшко закликав громадян з розумінням ставитися до ситуації, оскільки першочерговим завданням є порятунок поранених військових.