Українцям повідомили про можливість значного підвищення пенсій – до 12 тисяч гривень. Проте для цього країна має виконати важливі умови, серед яких – повна ліквідація корупції.
Основні умови та реалії
За словами Олександра Вознюка, члена громадської ради при Міністерстві соціальної політики, однією з головних перешкод на шляху до справедливих пенсій є корупція та несправедливий розподіл коштів.
“Звичайні вчителі, медики та робітники отримують мізерні виплати у порівнянні з пенсіями суддів, прокурорів та правоохоронців. Це дисбаланс, який необхідно усунути через реформування системи,” – зазначив Вознюк.
Експерт наголошує, що проблема нерівномірних виплат існує не перший рік. Ситуація загострилася за останні 30 років, але війна не є головною причиною мізерних пенсій.
Чому пенсіонери змушені працювати після виходу на пенсію
Більшість пенсіонерів в Україні сьогодні не можуть дозволити собі жити лише на державну допомогу. Відтак вони змушені шукати додаткову роботу або підробітки.
Нерівність у пенсійних нарахуваннях вражає: ті, хто працював роками на низькооплачуваних посадах, отримують значно менше, ніж ті, чий статус давав вищі привілеї.
“Щоб досягти пенсії у 12 тисяч гривень, країна має позбутися корупції та провести повну реформу Пенсійного фонду”, – підкреслив Вознюк.
Що потрібно зробити?
- Ліквідувати корупцію – припинити нецільове використання коштів.
- Зрівняти пенсійні виплати – забезпечити справедливий перерозподіл ресурсів.
- Провести системну реформу – створити прозорий механізм нарахування пенсій, враховуючи трудовий стаж та внески.
Тільки за таких умов пенсії українців можуть дійсно досягти позначки у 12 тисяч гривень та стати гарантією гідного життя для старшого покоління.