У Міністерстві оборони України пояснили, хто і як може оскаржити штрафи за несвоєчасне оновлення військово-облікових даних.
Директор Департаменту кадрової політики Міноборони Марк Андрусяк повідомив, що оскаржити штрафи зможуть ті, хто доведе, що в зазначений період був хворий або мав інші поважні причини. Для цього потрібно надати відповідні підтверджуючі документи до суду.
Усі чоловіки від 18 до 60 років, які є військовозобов’язаними, призовники, резервісти, а також жінки-військовозобов’язані повинні оновити свої дані. Це можна зробити через ЦНАП або за допомогою додатка “Резерв+”.
Якщо ви не встигли до 16 липня, на вас можуть відкрити справу про адміністративне порушення.
“У будь-якому випадку після 17 липня стосовно тих громадян, які несвоєчасно оновили облікові дані, будуть відкриті справи щодо вчинення адмінправопорушень. Водночас громадяни зможуть оскаржити такі рішення у суді, надаючи підтверджуючі документи, що дійсно вони не могли це зробити своєчасно”, – заявив Андрусяк.
Автоматично штрафи накладати не будуть. За словами Марка Андрусяка, штрафи будуть виписуватися тільки через три місяці після виявлення порушення і до одного року з моменту його вчинення. Це робитимуть територіальні центри комплектування та соціальної підтримки.
Факт виявлення правопорушення може зафіксувати техпрацівник ТЦК, після чого документально оформлена інформація передається керівнику ТЦК для складання протоколу.