Штраф за неоновлення даних та непроходження військово-лікарської комісії (ВЛК) — це різні речі, наголосив адвокат Олег Мицик в ефірі Ранок.LIVE.
Він зазначив, що за неоновлення даних Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки можуть виписати лише один штраф, водночас за непроходження особою військово-лікарської комісії на наступному етапі спілкування з ТЦК та СП передбачає окрему відповідальність.
“Неоновлення даних є закінченим адміністративним правопорушенням після завершення терміну у 60 днів. І за це правопорушення штраф може бути лише один. А чи передбачено буде штраф за непрохолдження ВЛК? Це ж різні речі. Особа повинна була оновити дані, а ВЛК буде проходити лише в наступній процедурі, коли її у якийсь спосіб запросять у ТЦК”, – сказав Мицик.
Однак з приводу кількості штрафів зауважив, що у громадян можуть бути інші порушення, як то:
- відсутність військово-облікового документа при собі;
- неперебування на обліку взагалі;
- неявка за повісткою про виклик в ТЦК;
- відмова від вчинення якихось дій під час контактування з ТЦК, наприклад, відмова від проходження ВЛК.
“Я вже зустрічав практику про те, що стосовно осіб, які відмовляються або систематично порушують правила військового обліку, порушуються кримінальні провадження по статті 337 ККУ (Ухилення від військового обліку)”, – зазначив адвокат.
Мицик нагадав, що по 16 липня включно громадяни можуть оновити дані, в тому числі через “Резерв+”. Неоновлення даних – це порушення законодавства, що передбачає адміністративну відповідальність і верхня межа штрафу – 25,5 тис грн. За його словами, правопорушнику надається 15 днів з моменту винесення постанови про накладання штрафу, щоб добровільно сплатила штраф у так званому “пільговому режимі” – 17-25 тис грн. Якщо штраф не сплачено, то справу передадуть у виконавчу службу і стягнення у такому разі буде в подвійному розмірі, зауважив адвокат.
“Я рекомендую користуватися для перевірки, чи відкрито виконавче провадження, або системою Дія, або заглядати в автоматизовану систему виконавчих проваджень, де по своєму прізвищу можна відслідкувати, чи відкривається відносно тебе виконавче провадження”, – порадив Мицик.