Після здійснення покупок через мобільний застосунок TEMU деякі українські користувачі помітили зникнення грошей із банківських карток. Експерти застерігають, що додаток може збирати надто багато особистої інформації.
Як повідомляє ТСН, у більшості постраждалих є спільна деталь — усі вони користувалися саме мобільною версією TEMU. Це викликало інтерес фахівців до обсягів даних, які застосунок збирає з пристрою.
За словами експертів, TEMU може діяти як шпигунська програма: окрім доступу до інформації, необхідної для покупок, вона потенційно може мати доступ до контактів, геолокації, історії дій на смартфоні та інших чутливих даних.
У сюжеті зазначається, що наразі офіційного підтвердження цих підозр немає, однак велика кількість подібних випадків викликає серйозне занепокоєння. Тож фахівці радять утриматися від встановлення додатку на мобільні пристрої.
Для тих, хто все ж хоче користуватися сервісом, безпечнішим варіантом вважається використання вебверсії TEMU через браузер, а сам застосунок рекомендують видалити.
Коментар Temu
У коментарі представник Temu заявив про «політику конфіденційності» та «наголосив, що компанія збирає „мінімально необхідну інформацію для обробки та виконання замовлень, безпечної оплати, комунікації з користувачами щодо їхніх покупок і пропозицій, а також для персоналізації досвіду користувача“.
З його слів, компанія відповідає міжнародним стандартам кібербезпеки, а також усуває всі потенційні загрози.
«Щодо нещодавніх звинувачень у шахрайстві з платежами, наголошуємо: не існує жодних підтверджених доказів, які пов’язують Temu з крадіжкою коштів. Ми надзвичайно серйозно ставимося до довіри користувачів і негайно реагуємо на будь-які підозрілі дії. Наша платформа має надійну систему перевірки продавців і виявлення шахрайства, яка забезпечує дотримання високих стандартів усіма учасниками маркетплейсу», — наголосив представник компанії.
Окрім того, заявляють в компанії, Temu дотримується всіх податкових вимог у кожній країні, де працює, а «твердження про ухилення від сплати податків в Україні — безпідставні».
У Temu заявили, що «захист конфіденційності користувачів є ключовим принципом компанії. Temu має надійну систему перевірки продавців і виявлення шахрайства, яка забезпечує дотримання високих стандартів усіма учасниками маркетплейсу».