Народна депутатка Анна Скороход показала звернення сімей військових, які зникли безвісти. Родичі бійців масово скаржаться, що їх направляли у найгарячіші точки без інструктажу, зв’язку, гарного екіпірування та навіть без індивідуальних жетонів. Сім’ї вимагають покарання для командирів, які допустили такі речі.
Про це Скороход заявила в етері однієї з програм. За її словами такі звернення – колективні, і надходять вони з різних бригад.
“Наших рідних відправляли у найнебезпечніші зони без чіткого інструктажу, без плану евакуації або підкріплення. Бійці опинялися на позиціях без зв’язку… Після бою ніхто не знав, хто куди пішов і кого шукати. Особливо боляче усвідомлювати, що значна частина зниклих – це новоприбулі воїни, які лише нещодавно пройшли базову підготовку, не мали бойового досвіду, були погано екіпіровані та не забезпечені навіть індивідуальними жетонами”, – зачитала Скороход одне з таких звернень.
Далі в ньому йдеться, що, згідно з актами службових розслідувань, які вдалося отримати окремим родинам, зафіксовані шокуючі випадки. Наприклад, на бойове завдання виходили лише двоє бійців. Один досвідчений, інший – щойно прибув до бригади. У зверненні наголошується, що “повернувся лише один, а ім’я другого навіть не згадується у звітах, це системна ситуація”.
“Відповідальність за життя людей несуть командири. Саме ті, хто віддає накази, мають відповідати за їхні наслідки… Якщо командири не фіксували склад бойових груп, не забезпечували зв’язок і контроль, не інформували вчасно про зникнення бійців – це не лише службова недбалість, це злочин! Ми вимагаємо, щоб кожен командир, у секторі якого зникли наші рідні, був публічно заслуханий на спеціальному засіданні, щоб кожен відповів за свої дії чи бездіяльність!”, – вимагають родичі зниклих бійців у своєму зверненні.
Скороход додала, що це звернення підписали 110 людей. І стосується воно однієї з бригад ДШВ.
“От невже ми на державному рівні не можемо забезпечити, що б з сім’ями хоча б нормально спілкувалися? Щоб вони отримували службові розслідування, щоб вони мали якусь інформацію. Це ж елементарні речі, які може забезпечити військова частина. А головне питання – щодо відсутності відповідальності командування за прийняті чи неприйняті рішення”, – підсумувала нардепка.