Після того, як Кабмін дозволив ТЦК під час воєнного часу працювати цілодобово, у військоматах розповіли, що насправді вони ще не отримали додаткових роз’яснень щодо того, що саме вони повинні робити, наприклад, у комендантську годину та безпосередньо вночі. Тим часом, дехто з українців розцінив такий дозвіл як те, що, начебто працівники ТЦК можуть ходити вночі по домівках або затримувати порушників комендантської години.
“Наприклад, якщо казати про ВЛК, то вона не відбувається на базі ТЦК. Що стосується нашої роботи, то ще з 2014 року всі військовослужбовці України переведені на особливий режим служби. Тобто 24\7. А під час дії воєнного стану тим більше”, – повідомили в одному з обласних ТЦК, пише видання Економічні новини.
За словами представника військкомата, вони відверто не розуміють, що саме мав на увазі уряд, дозволивши ТЦК працювати цілодобово. До цього в ТЦК додали, що не мають на меті займатися тими, хто, наприклад, порушує комендантську годину.
“Це питання поліції”, – уточнив працівник військкомата.
На думку адвоката Ростислава Кравця, поки що принципових змін через дозвіл для ТЦК працювати цілодобово не відбудеться.
“Я вважаю, що це зроблено для того, щоб була можливість залучати цивільних осіб до цілодобової праці”, – каже адвокат Ростислав Кравець.
До цього він додає: “Якщо ж так станеться, що представники ТЦК прийшли до людини додому, то є право не відчиняти двері. Без ухвали слідчого судді про допуск цих осіб до цього житлового приміщення чи домоволодіння, особа має право нікого не пускати. Якщо йдеться про подвір’я, то без згоди власника теж не мають права зайти на нього. Потрапляння без згоди є незаконним проникненням”.
Не обійшов тему мобілізації і колишній радник Офісу президента Олексій Арестович. В одному зі своїх недавніх інтерв’ю він розповів про наступний випадок: “Боєць один розповів мені історію. Він воює, а до його брата прийшов військкомат. Брат на одне око бачить погано, на інше взагалі не бачить. Сказали, що прийдуть монтери ремонтувати Інтернет, відчиняє двері, а там ТЦК стоїть”.