В Україні тариф на газ для 98% користувачів (клієнти “Нафтогазу”) не зміниться з 1 вересня. За кожен кубометр доведеться платити 7,96 грн. Про це йдеться в матеріалі видання “OBOZ.UA”.
До початку повномасштабної війни Україна значно залежала від імпорту газу. У 2021 році, до ескалації конфлікту з Росією, країна видобувала приблизно 19,7 млрд кубометрів газу, тоді як внутрішнє споживання становило 28,8 млрд кубометрів. Отже, нестача в 9 млрд кубометрів, необхідна для задоволення потреб населення і бізнесу, компенсувалася шляхом імпорту. Це спричиняло валютні витрати і, крім того, газ, що видобувається в Україні, традиційно мав нижчу вартість, як порівняти з імпортним.
Уже 2022-го через повномасштабну війну — знищення великих підприємств, тимчасову окупацію низки населених пунктів, виїзд із країни мільйонів біженців — обсяг споживання впав із 28,8 млрд до 19,5 млрд кубометрів. Водночас обсяг видобутку знизився відносно незначно (лише на 1,28 млрд кубометрів).
У 2023 році видобуток газу сягнув рівня 2021-го, проте споживання все ще на 31,25% менше, ніж було до великої війни. Цього року, як заявив міністр енергетики Герман Галущенко, обсяг споживання має досягти обсягу видобутку газу.
“У 2023 році споживання було 19,8 млрд кубометрів. Ми маємо забезпечити такий самий рівень видобутку”, — сказав Галущенко в ефірі телемарафону ще на початку року.
Ймовірно, цього року справді вдасться досягти енергетичної незалежності та повністю забезпечити свої потреби шляхом українського видобутку. Приміром, у “Нафтогазі” вже відзвітували про успіхи.
“Компанії Групи збільшують газовидобуток шляхом запуску нових високопродуктивних свердловин, впровадження нових технологій та ефективної роботи зі старим фондом. Планові показники перевищено на 2%. Робота не припиняється не лише в центральних та західних областях, а й у східних — попри всі військові виклики”, — зазначив Олексій Чернишов, голова Групи “Нафтогаз”.