В Міноборони заявили про можливе покарання українців за помилки в додатку “Резерв+”

За порушення правил військового обліку громадянами України законом передбачена адміністративна відповідальність. Про це в коментарі “Суспільному” розповіла заступниця міністра оборони України Катерина Чорногоренко.

За її словами, покарання — не є нововведенням, оскільки й раніше діяли подібні юридичні норми.

“Дійсно є набір норм, які стосуються посилення відповідальності за порушення правил військового обліку. Тому що в країні війна, і ці норми ухвалила Верховна Рада. Є низка моментів, які стосуються відповідальності за те, що людина систематично, наголошую – систематично, не оновлює свої дані або ухиляється від такого обов’язку”, – пояснила заступниця міністра.

Вона наголосила, що систематичним порушенням вважається ігнорування повісток стосовно оновлення даних в Терцентрах комплектації та соціальної підтримки, або ж аналогічних повідомлень у застосунку “Резерв+”.

“Після двох ігнорувань необхідності з’явитися в ТЦК або оновити дані онлайн, вносяться дані стосовно людини, що вона перебуває у розшуку. Фактично працівники ТЦК передають дані до поліції, щоб людину знайшли і повідомили її про необхідність з’явитися до ТЦК або оновити дані”, – розповіла Катерина Чорногоренко.

Вона додала, що на осіб, які ігнорують свій обов’язок актуалізувати військово-облікові дані, складатимуть протокол про адміністративне порушення, що загрожує штрафом.

“Щодо порушення правил військового обліку. Ця стаття не є новою, вона завжди була адміністративним правопорушенням. Вона не є нововведенням”, – зазначила Чорногоренко.

Також в Управлінні преси та інформації Міністерства оборони України повідомили, що немає сенсу військовозобов’язаним вносити до “Резерв+” неправдиві дані, бо якщо людина не реагуватиме на повістки за вказаною нею адресою та контактами, вона нестиме адміністративну відповідальність.

“Щодо можливості введення фіктивних даних, то контактні дані, які потрібно уточнити або оновити, збираються для подальшої комунікації з ТЦК. Якщо військовозобов’язаний підлягає мобілізації і з ним не вдається зв’язатися за цими контактами, або якщо за вказаною адресою не буде реакції на повістку, то, відповідно до законодавства, особа нестиме адміністративну відповідальність”, — пояснили у відомстві.

В Міноборони пояснюють, що якщо військовозобов’язаний встановив “Резерв+”, авторизувався й оновив свої дані, вони автоматично потрапляють в Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів. Видалення застосунку не впливає на збереження цих даних, а користування ним не є обов’язковим.

Ольга Степанова

Recent Posts

Заплатите більше, навіть якщо фактично споживаєте менше: газовики зробили попередження

Деякі українці ризикують у рази переплачувати за природний газ, навіть за мінімального споживання. У якому…

8 хв. ago

В Україні продовжують мобілізувати пенсіонерів, хто відмовляється – в’язниця

На Дніпропетровщині суд засудив пенсіонера до трьох років позбавлення волі за ухилення від мобілізації. Амур-Нижньодніпровський…

17 хв. ago

Розкриття банківської таємниці в Україні: експерт пояснив, в чому криється небезпека

Ідея міністра фінансів Сергія Марченка про розкриття банківської таємниці в Україні має низку загроз. Таке рішення може…

25 хв. ago

ЗМІ розповіли про штраф сина Порошенка: сума може збільшитись

Військовозобов'язаному синові народного депутата Петра Порошенка Олексію, нібито загрожує штраф через неявку за військовим порядком.…

35 хв. ago

Меркель висловила сумнів, що Україна може зберегти незалежність

Україна без підтримки США та НАТО не зможе зберегти свою незалежність після нападу Росії. Таку думку висловила колишня…

44 хв. ago

283 000 грн: в Україні британський кіт коштує, як новий автомобіль

На спеціалізованих порталах, зокрема на популярному сайті OLX, часто публікуються оголошення про продаж елітних порід тварин, що…

52 хв. ago