Зниження мобілізаційного віку в Україні, на чому наполягають деякі американські політики, не тільки не матиме значного впливу на ситуацію на фронті, але й може призвести до серйозних демографічних наслідків. Таку думку висловив військовий аналітик Олександр Коваленко у своєму Telegram-каналі.
Він припустив, що заклики до зниження мобілізаційного віку можуть бути інструментом майбутньої адміністрації Дональда Трампа для виправдання скорочення військової підтримки Україні. Однак, навіть якби Київ погодився на ці вимоги, це навряд чи суттєво змінило б ситуацію на полі бою, наголошує Коваленко.
За його словами, залучення додаткових рекрутів вимагає належного забезпечення їх зброєю та технікою.
“Припустимо, мобілізують 100 тисяч людей. Це близько 125 батальйонів, які потрібно оснастити 1 375 танками, 4 125 броньованими машинами, 1 500 одиницями артилерії тощо. Звідки взяти ці ресурси, якщо Україна від США отримала лише 31 танк M1A1 Abrams? Чи готовий Трамп передати Україні 1 375 танків зі складів, де зберігається понад 5 500 одиниць?”, – запитує аналітик.
Коваленко підкреслив, що без належного технічного забезпечення 100 тисяч додаткових піхотинців будуть знищені за 3-4 місяці. Якщо ж мобілізують 18-річних, це загрожуватиме демографічною катастрофою, вважає він.
На думку експерта, зниження мобілізаційного віку в Україні наразі недоцільне, оскільки країна ще не вичерпала мобілізаційний потенціал серед громадян віком 25+.
“Залучення добровольців старшого віку вимагає більш складного підходу, зокрема фінансової мотивації. Наприклад, разові виплати у розмірі 10 тисяч доларів могли б значно підвищити ефективність мобілізації. Але навряд чи Майкл Волтц буде закликати виділити Україні мільярд доларів для таких цілей”, – зазначив Коваленко.