Полтавська область оголошує карантин через африканську чуму свиней

Спалах африканської чуми свиней (АЧС) змусив запровадити карантин у чотирьох селах Полтавської області. У селі Миловидівка та трьох прилеглих населених пунктах вводяться суворі обмеження, спрямовані на стримування поширення вірусу. Цей захід, як повідомляє Державна служба з надзвичайних ситуацій (ДСНС) Полтавської області, є необхідним кроком для захисту сільськогосподарських тварин та запобігання економічним втратам.

Перші сигнали тривоги пролунали 10 жовтня, коли власники приватного господарства у селі Миловидівка, Кременчуцького району, повідомили про загибель десяти свиней. Державна служба ветеринарної медицини негайно розпочала розслідування, яке підтвердило наявність вірусу АЧС. Як наслідок, вже 11 жовтня було введено карантин у Миловидівці та прилеглих селах Гориславка, Коржівка та Олефірівка.

Для додаткового захисту вісім сусідніх населених пунктів, а саме Мирна, Вальна, Панівка, Рокито-Донівка, Майбородівка, Пащенівка, Ялинці та Погребівська, визначено як зони захисту та спостереження. Вони слугують своєрідною буферною зоною, де також запроваджуються обмеження на переміщення тварин та посилюється контроль.

Африканська чума свиней є висококонтагіозною вірусною хворобою, що вражає як свійських, так і диких свиней, незалежно від їхнього віку. Симптоми включають гарячку, синюшність шкіри та масові крововиливи у внутрішніх органах. Згідно з Міжнародною класифікацією заразних хвороб тварин, АЧС належить до списку A, що свідчить про її серйозність. Хоча для людини цей вірус не є небезпечним, його вплив на тваринництво є руйнівним.

Поширення вірусу відбувається через прямий контакт з хворими або інфікованими тваринами, а також через корм, пасовища, транспортні засоби та інвентар, які були забруднені виділеннями хворих тварин. Вірус може переноситись птахами, гризунами, нашкірними паразитами, такими як кліщі чи мухи, а також навіть людьми, які контактували з інфікованими особинами чи трупами.

Економічний вплив АЧС на свинарство є значним: знищення інфікованого поголів’я та обмеження на торгівлю свининою призводять до втрат, які важко відшкодувати. Місцева влада Полтавської області закликає фермерів суворо дотримуватися карантинних вимог, а також повідомляти про будь-які підозрілі випадки захворювань серед свиней. Лише за рахунок ефективної співпраці та відповідальності можна мінімізувати шкоду та відновити стабільність у сільськогосподарському секторі.

Коломієць Надія

Recent Posts

Росіяни змушують українців здавати кров для армії РФ

Загарбники на тимчасово окупованих РФ територіях шантажують українців, змушуючи ставати донорами крові для армії РФ.…

12 хв. ago

ЗМІ: Росія поставила Північній Кореї більше мільйона барелів нафти в обмін на військову допомогу

Країна-агресор Росія поставила Північній Кореї більше мільйона барелів нафти (56 тисяч тонн) з березня 2024 року. Про це повідомляє ВВС з посилання на дані…

26 хв. ago

Мобілізація по-новому: коли не доведеться йти у ТЦК

Міністр оборони Рустем Умєров зазначив, що йдеться не про ліквідацію ТЦК, а про створення сучасної…

36 хв. ago

Варшава відреагувала на погрози Росії щодо бази ПРО США

Американська база протиракетної оборони у Редзіково на півночі Польщі має виключно оборонний характер, а якщо…

43 хв. ago

Чоловік збирається з’їсти банан за 6,2 млн доларів

Криптовалютний підприємець Джастін Сан витратив понад 6 мільйонів доларів на банан, приклеєний скотчем до стіни…

54 хв. ago

Чи запустить Путін “Орешник” по Києву: дали оцінку

У випадку запуску по Києву новітньої ракети середньої дальності "Орешник" є велика ймовірність, що її зіб'ють.…

59 хв. ago