Полтавська область оголошує карантин через африканську чуму свиней

Спалах африканської чуми свиней (АЧС) змусив запровадити карантин у чотирьох селах Полтавської області. У селі Миловидівка та трьох прилеглих населених пунктах вводяться суворі обмеження, спрямовані на стримування поширення вірусу. Цей захід, як повідомляє Державна служба з надзвичайних ситуацій (ДСНС) Полтавської області, є необхідним кроком для захисту сільськогосподарських тварин та запобігання економічним втратам.

Перші сигнали тривоги пролунали 10 жовтня, коли власники приватного господарства у селі Миловидівка, Кременчуцького району, повідомили про загибель десяти свиней. Державна служба ветеринарної медицини негайно розпочала розслідування, яке підтвердило наявність вірусу АЧС. Як наслідок, вже 11 жовтня було введено карантин у Миловидівці та прилеглих селах Гориславка, Коржівка та Олефірівка.

Для додаткового захисту вісім сусідніх населених пунктів, а саме Мирна, Вальна, Панівка, Рокито-Донівка, Майбородівка, Пащенівка, Ялинці та Погребівська, визначено як зони захисту та спостереження. Вони слугують своєрідною буферною зоною, де також запроваджуються обмеження на переміщення тварин та посилюється контроль.

Африканська чума свиней є висококонтагіозною вірусною хворобою, що вражає як свійських, так і диких свиней, незалежно від їхнього віку. Симптоми включають гарячку, синюшність шкіри та масові крововиливи у внутрішніх органах. Згідно з Міжнародною класифікацією заразних хвороб тварин, АЧС належить до списку A, що свідчить про її серйозність. Хоча для людини цей вірус не є небезпечним, його вплив на тваринництво є руйнівним.

Поширення вірусу відбувається через прямий контакт з хворими або інфікованими тваринами, а також через корм, пасовища, транспортні засоби та інвентар, які були забруднені виділеннями хворих тварин. Вірус може переноситись птахами, гризунами, нашкірними паразитами, такими як кліщі чи мухи, а також навіть людьми, які контактували з інфікованими особинами чи трупами.

Економічний вплив АЧС на свинарство є значним: знищення інфікованого поголів’я та обмеження на торгівлю свининою призводять до втрат, які важко відшкодувати. Місцева влада Полтавської області закликає фермерів суворо дотримуватися карантинних вимог, а також повідомляти про будь-які підозрілі випадки захворювань серед свиней. Лише за рахунок ефективної співпраці та відповідальності можна мінімізувати шкоду та відновити стабільність у сільськогосподарському секторі.

Коломієць Надія

Recent Posts

Нобелівська лауреатка з літератури відмовилась від святкувань через Україну

Південнокорейська письменниця Хан Канг відмовилася від пресконференції та святкування на тлі того, що її оголосили лавреаткою Нобелівської…

8 хв. ago

В Одесі викрито лікарів, які організували «сімейний бізнес» на ухилянтах

Слідчі разом з поліцейськими викрили двох лікарів Одеської психіатричної лікарні, які створили прибутковий «бізнес» на…

16 хв. ago

Жодних обіймів: Кейт Міддлтон грубо порушила королівський протокол

Принцеса Уельська склала компанію принцу Вільяму під час офіційного візиту в Саутпорт. Для неї це стало…

26 хв. ago

У Польщі оголосило про відкриття бази НАТО, яка буде збивати ракети РФ

Американська база ПРО в польському Редзікові призначена для знищення не лише іранських, а й російських…

37 хв. ago

НБУ вимагає жорсткого контролю за грошовими переказами людей і бізнесу

Національний банк України посилює контроль за фінансовими транзакціями в країні, продовжуючи прагнення до ще більш…

40 хв. ago

Мобілізація набирає обертів: розшук ухилянтів буде посилено

На Хмельниччині посилюють заходи щодо проведення оповіщення військовозобов'язаних громадян, а також розшуку осіб, які ухиляються…

56 хв. ago