Усі військовозобов’язані українці мають оновити свої дані. Водночас тим, хто цього не зробить може загрожувати штраф, який виписуватимуть “десятки, а то й більше років”.
Юрист Роман Лихачов пояснив, що запровадження таких санкційних механізмів на практиці займатиме тривалий час, повідомляє “24 Канал“.
Він зазначив, що близько 5 – 6 мільйонів людей в Україні можуть бути придатними до служби. Навіть за врахуванням тих, хто оновив дані, на його думку, на оформлення штрафів для такої кількості людей “треба буде десятки, якщо не сотні років”.
Олександр Золотухін, адвокат і юрист у питаннях армії та проходження військової служби, у коментарі “24 Каналу” розповів, що питання не у спроможності судової системи. З його слів, не усі порушники будуть оскаржувати штраф у суді, тому спроможність ТЦК та СП виписати ці штрафи.
“Сума штрафу зумовить частіші звернення до суду, ніж це є зараз, але й спроможність ТЦК складати такі матеріали вчасно та якісно під питанням”, – заявив він.
Як оновити дані до 16 липня
Нові зміни до законодавства про мобілізацію почали діяти з 18 травня. Усі військовозобов’язані мають оновити свої дані до 16 липня. Держава запропонувала такі варіанти для проходження цієї процедури:
- ТЦК та СП;
- Електронний кабінет призовника Резерв+;
- ЦНАП.
Військовозобов’язані українці, які вчасно не оновили дані, можуть отримати штраф. Відповідну постанову виносить ТЦК та СП, якщо дані щодо особи відсутні у державних реєстрах. Процедура здійснюється за чітким алгоритмом, щоб не звинувачувати людину заочно від ухилення від військової служби в особливий період.