Обов’язок проходження військово-лікарняної комісії (ВЛК) до 4 лютого 2025 року є тільки у тих військовозобов’язаних, які раніше були визнані обмежено придатними до служби. Про це на порталі b2bconsult розповів адвокат Дмитро Дончак.
Він нагадав, що у березні минулого року ВР ухвалила закон, яким було скасовано статус “обмежено придатний до військової служби”. Всі, хто мав цей статус, до 4 лютого 2025 року повинні пройти повторну ВЛК.
“Якщо стан вашого здоров’я не змінився, то ВЛК повинна винести постанову про визнання вас придатним до служби у військових частинах забезпечення, ТЦК та СП, ВВНЗ, навчальних центрах, закладах (установах), медичних підрозділах, підрозділах логістики, зв’язку, оперативного забезпечення, охорони”, – роз’яснив юрист.
При цьому, за його словами, прикінцевими та перехідними положеннями закону встановлено, що громадяни України, які були визнані обмежено придатними до військової служби до набрання чинності цим Законом, протягом дев’яти місяців з дня набрання чинності цим Законом підлягають повторному медичному огляду з метою визначення придатності до військової служби. Водночас Дончак зазначив, що в законі досить розмито написано “підлягають повторному медичному огляду”.
“З тексту незрозуміло – чи повинен військовозобов’язаний сам, добровільно йти на повторну ВЛК, чи він повинен чекати на повістку зі свого ТЦК, і тільки тоді йти на ВЛК. Багато хто вважає, що самому йти непотрібно, бо є постанова КМУ № 560, де в пункті 63 зазначено, що військовозобов’язані, у яких строк дії відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не завершився, на медичний огляд не направляються”, – розповів адвокат.
Водночас Дончак підкреслив, що ТЦК вважають інакше: на їхню думку, військовозобов’язаний повинен сам прийти на повторну ВЛК для визначення ступеня придатності до служби, якщо ж така особа не пройде ВЛК до 4 лютого, потім можуть виникнути непередбачувані проблеми:
“Враховуючи, що наразі у вас є дійсне бронювання, я би рекомендував самостійно з’явитися в ТЦК і пройти медогляд. Щоб потім не хвилюватися з продовженням цього статусу”.