Сергій Монукало, представник Сумського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, пояснив деталі процесу мобілізації та розвіяв міфи щодо нерівномірності призову до ЗСУ у різних регіонах України.
За словами Монукала, більшість мобілізованих проходять навчання у спеціалізованих центрах перед відправленням на передову. Однак є винятки: особи, які служили в армії протягом останніх десяти років, звільнені в запас і визнані придатними до служби, можуть бути направлені на фронт без додаткової підготовки, повідомляє “Суспільне”.
Представник ТЦК уточнив, що штурмові підрозділи переважно формуються з молоді – чоловіків віком до 45 років. Ті, кому за 45, зазвичай призначаються на допоміжні ролі: артилеристи, інженери, члени Національної гвардії або прикордонної служби.
Щодо обсягів мобілізації у різних регіонах, Монукало наголосив, що вони залежать від кількості зареєстрованих військовозобов’язаних. Наприклад, регіони з більшою кількістю військових частин, як-от Запорізька область, можуть демонструвати вищі показники мобілізації у порівнянні з іншими областями, такими як Сумська.
Він також зазначив, що автоматизована система «Оберіг» допомагає оптимізувати мобілізаційний процес. Рішення про призов завжди приймаються відповідно до потреб держави та військових частин. У разі необхідності підкріплення, масштаби мобілізації коригуються відповідно до ситуації.