Чоловіки віком від 25 до 60 років, які відмовляються виконувати свій громадянський обовʼязок та ухиляються від мобілізації будуть змушені заплатити штрафи. Втім, “відкупитися” від мобілізації штрафами вони не зможуть.
Про це розповів речник Полтавського обласного ТЦК та СП майор Роман Істомін в інтервʼю “Фокусу”.
Як відбувається списання коштів
З його слів, до компетенції ТЦК не входить:
- списання грошей з рахунків ухилянтів;
- арешт квартир;
- арешт коштів.
Таким чином, списання штрафів з ухилянтів відбувається за таким сценарієм:
- громадянин порушує правила військового обліку або законодавство про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію;
- на чоловіка накладається штраф;
- якщо він протягом 15 днів його не сплачує, ТЦК надсилає постанову про адміністративне стягнення до відділу Державної виконавчої служби для виконання цієї постанови в примусовому порядку;
- виконавча служба здійснює примусове стягнення, але в подвійному розмірі суми штрафу.
Крім того, правопорушнику доведеться заплатити виконавчий збір.
Які можливі покарання
“Законодавством передбачається, що якщо громадянин України не виконав своїх обов’язків щодо мобілізації та вчиняє у такий спосіб адміністративне правопорушення, передбачене статтею 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, начальник ТЦК та СП звертається до поліції щодо здійснення адміністративного затримання та доставлення такого громадянина до ТЦК”, – наголосив військовий.
У разі отримання письмової відповіді від поліції про неможливість здійснити адміністративне затримання та доставку, керівник ТЦК направляє громадянину рекомендований лист із вимогою виконати обов’язки.
Якщо громадянин протягом 10 календарних днів з моменту отримання листа не виконає вимоги добровільно, ТЦК та СП звертаються до суду з проханням про тимчасове обмеження права цього громадянина на керування транспортним засобом на період мобілізації до виконання або скасування вимоги. Подальші дії залежать від рішення суду.