Якщо чоловік відмовляється від виконання свого громадянського обовʼязку, не оновлює дані в територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки та ігнорує повістки, він може опинитися в реєстрі розшуку ТЦК. Втім, часто працівники військкоматів маніпулюють внесенням до цієї бази, щоб залякати військовозобовʼязаних.
Про це розповіла юристка адвокатського об’єднання “Пані в законі” на сторінці у соціальній мережі.
“Про це їм повідомив дільничний чи ще хтось інший. Давайте розбиратися, коли і як заповнюють цю базу. Адже навіть війна не є причиною для маніпуляцій почуттями громадян та необізнаністю у деяких питаннях, щоб змусити їх до явки у військкомат. Це не припустимо з боку держави”, – наголосила експертка.
Зі слів юристки, в базі розшуку ТЦК є лише ті чоловіки, які вчинили кримінальне правопорушення.
Кримінальне провадження можу бути відкрите за ухилення від мобілізації. Але ухилянт вважатиметься підозрюваним, тільки коли ухвала суду, слідчого чи прокурора оголосить його у розшук.
“Хочу вам одразу сказати, що якщо вам запхали повістку у двері, а потім розказують про те, що ви у розшуку, то нестрашно. Але якщо ви пройшли ВЛК, наприклад, отримували мобілізаційне відрядження на відправку і не з’явились, тоді вас дійсно можуть внести у базу і це реальний розшук, а не той, яким вас лякають”, – резюмувала адвокатка.
Які документи не можна підписувати в ТЦК
Раніше ми писали, що під час оновлення даних для ТЦК, чоловік має завірити власним підписом деякі документи, зокрема:
- військово-облікові документи;
- анкетні дані, що вносяться до особової справи;
- заяви щодо надання військових документів.
Однак, на працівники ТЦК можуть перевищувати свої повноваження та дати під підпис військовозобовʼязаному анкету добровольця, текст якої підтверджує бажання чоловіка служити в ЗСУ.
Це документ необовʼязково підписувати.