Українцям з 1 січня 2025 року перерахували платіжки за доставку газу (з урахуванням обсягів споживання за минулий газовий рік), при цьому платити потрібно навіть тим, хто взагалі не користується газом. Не платити можуть лише ті, хто не підключений до газу. Про це йдеться у матеріалі порталу Стіна.
Навіть якщо взагалі не споживаєте газ, але підключені до нього, щомісячно доведеться платити:
- 39 кубів на рік – якщо газ використовується тільки для приготування їжі;
- 126 кубів – якщо газ використовується для підігріву води та приготування їжі;
- 314 кубів на рік – якщо газ використовується зокрема й для опалення.
Часто українці, які не споживають газ, вважають, що також не треба платити і за доставку. В результаті це може призвести до судової тяганини. Наприклад, як йдеться в справі №154/5088/23, мешканець м. Володимир Волинської області намагався скасувати платіжку на доставку газу на 3874,2 грн, яку він отримав від “Волиньгазу”. Чоловік стверджує, що з липня 2022-го року проживає в Італії, а квартира – порожня. Володимир-Волинський міський суд розглянув позов та відмовив чоловікові. Він має платити за доставку газу, навіть якщо ним не користувався.
Представник “Волиньгазу” пояснив, що розмір плати за доставку розрахували в 2023-му, виходячи з обсягів споживання за газовий рік з жовтня 2021-го до вересня 2022-го. В цей період родина ще до переїзду в Італію встигла використати 1520 кубометрів газу. Отже, щомісячно треба було платити за доставку 126,6 кубометрів.
“Суд звертає увагу на доводи відповідача, що припинення або обмеження розподілу (споживання) природного газу не звільняє споживача від зобов`язання оплати вартості послуг за договором розподілу природного газу, крім випадку розірвання нього договору”, – йдеться в рішенні суду.
Однак навіть якби родина не споживала газ більш тривалий період, за газ все одно довелось би заплатити хоча б стільки, скільки передбачено мінімальними нормативами. Інколи за газ відмовляються платити навіть ті, хто насправді споживає багато.
Наприклад, мешканка Тернополя накопичила борг в 4575,53 грн, за чотири останні роки вона отримала 3 тис. кубометрів газу, однак при тому заплатила всього 1089 грн. А далі жінка заявила, що вона не підписувала договір на доставку газу, тому може ним користуватись і не платити. Крім того, її обурило, що гроші треба платити на рахунок приватного акціонерного товариства, а не в державний бюджет.
“Відповідач не вважає себе споживачем побутового газу, однак ствердила, що використовує природний газ для опалення житла та приготування їжі. Вказала, що періодично слачувала кошти за послуги з розподілу природного газу, однак звернула увагу, що рахунки, на які слід перераховувати оплату, не зареєстровані в Державному казначействі, невідомо, кому належать такі рахунки. Крім того, зазначила про наявність кримінального провадження стосовно ПрАТ “Тернопільгаз”, – йдеться в матеріалах судової справи.