У зимовий період бувають випадки, коли за вікном відносно тепла погода, а теплоносій у будинку занадто гарячий, і платіжки виходять удвічі дорожчими. Що робити у таких ситуаціях, розповів голова Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко у своєму telegram.
Експерт зазначив, що українцям доводиться часто переплачувати за опалення через те, що температура теплоносія надто висока, а на вулиці навіть немає морозу.
Проблема поширена, але фактично споживачам нема куди звертатися, щоб її вирішити.
“Багатоквартирний будинок це є спільна сумісна власність власників квартир, і всі втрати в будинку це є ваші проблеми. Якщо у вас загарячі батареї, то знову ви не можете скаржитись на них ТКЕ, або ще кудись, бо вони не відповідають за температуру теплоносія і його регулювання в багатоквартирному будинку“, – пояснив Олег Попенко.
Фахівець наголошує, що боротися з занадто гарячими батареями й відповідно величезними рахунками можна лише самостійно. Наприклад, вручну за рахунок заслінки можна зменшити або збільшити подачу тепла в будинок. Також можна встановити ІТП з погодним регулюванням, яке автоматично регулюватиме подачу тепла до будинку відповідно до температури на вулиці.