Державні програми соціальної підтримки в Україні стають все більш актуальними для громадян у складні часи. Однак такі виплати, як і будь-яка фінансова допомога, мають свої особливості у сфері декларування.
Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) пояснило, які виплати необхідно декларувати.
Головні правила декларування державної допомоги
- “Тисяча Зеленського” (або “Зимова єПідтримка”) є доходом і підлягає декларуванню.
- “Національний кешбек” також слід зазначати в декларації, оскільки це грошова компенсація.
- “Пакунок малюка” декларується лише у разі отримання грошової компенсації. Якщо допомога надається у вигляді товарів – декларувати її не потрібно.
- Інші виплати, які можна монетизувати (зняти готівкою або переказати на рахунок), теж є доходом і мають бути задекларовані.
Особливості популярних програм
“єПідтримка”
- 1000 грн за вакцинацію декларувати не потрібно.
- 6500 грн для осіб, які втратили роботу через війну, підлягають декларуванню, оскільки вважаються доходом. Їх можна знімати готівкою або переказувати на інші рахунки.
“Національний кешбек”
- Це грошова компенсація за купівлю українських товарів. Її нараховують на спеціальний рахунок, і ця виплата є доходом, який потрібно задекларувати.
“Зимова єПідтримка”
- Одноразова допомога у розмірі 1000 грн, що надається на банківський рахунок або через “Укрпошту”, також є доходом і підлягає декларуванню.
“Пакунок малюка”
- У вигляді товарів декларувати не потрібно.
- У разі отримання грошової компенсації – це вважається доходом, який слід зазначити в декларації.
Загальні правила для інших виплат
Якщо виплати можна зняти готівкою чи переказати на інші картки, їх потрібно декларувати як дохід. Тож важливо знати ці нюанси, щоб уникнути проблем із законом.