Українці, які захищали державу від агресора або продовжують це робити й нині, отримають пільги на оплату житлово-комунальних послуг. Залежно від їхнього статусу, допомога від держави становитиме 50-100% вартості комуналки.
Про це повідомили у Міністерстві соціальної політики. Право на пільгу матимуть:
- учасники війни – 50% знижки;
- члени сімей загиблих – 50% знижки;
- учасники бойових дій – 75% знижки на оплату житлово-комунальних послуг у межах встановлених норм;
- особи з інвалідністю внаслідок війни – 100% знижки.
У Мінсоці пояснили, на які види комунальних послуг надається пільга:
- управління багатоквартирним будинком;
- постачання та розподілу природного газу, електричної енергії, з постачання гарячої води, теплової енергії для опалення;
- централізоване водопостачання, централізоване водовідведення,
- вивезення сміття;
- придбання твердого палива та скрапленого газу.
За призначенням пільги потрібно звертатися особисто, поштою або зробити це онлайн. Подати заяву можна в таких держустановах:
- виконавчі органи сільських, селищних, міських рад відповідних громад або військових адміністрацій;
- Центри надання адміністративних послуг (ЦНАПи);
- сервісні центри Пенсійного фонду (також приймаються листи).
Також подати необхідні документи можна у мобільному застосунку Пенсійного фонду або на сайті ПФУ. Для цього потрібно в розділі “Всі послуги” обрати “Заява на житлову субсидію чи пільгу” та заповнити запропоновані форми.
У 2024 році оформлення пільги для ветеранів війни спростили, зменшивши кількість необхідних документів. Тепер для цього треба подати до ПФУ:
- відповідну спрощену заяву (про взяття на облік пільговика і про призначення пільги одночасно), вказавши реквізити організацій, що надають послуги, особові рахунки в них;
- паспорт;
- документ, що підтверджує право на пільгу (наприклад, посвідчення УБД);
- обліковий номер реєстраційної картки платника податків.
За військовослужбовців із відповідним статусом, які перебувають на фронті, в госпіталі або з інших причин не можуть особисто подати заяву, це можуть зробити члени їхньої родини, на яких поширюється пільга. Для цього треба тільки долучити документ, який підтверджує родинний зв’язок (свідоцтво про одруження, свідоцтво про народження тощо).
Розгляд заяви триває до 10 днів. Про ухвалене рішення повідомлять протягом трьох днів.
Пільги на оплату житлово-комунальних послуг монетизовано, тобто вони надаються у грошовій формі. Тобто їхній отримувач самостійно сплачує вартість послуг ЖКГ та одержує кошти у відділенні “Укрпошти” або на банківську картку (залежить від того, що було вказано у заяві).