Для того, щоб отримати за кордоном паспорт України, або отримати інші послуги ДП “Документ”, потрібно спершу показати правильно оформлені військово-облікові документи. Нововведення, запроваджене Кабінетом міністрів, буде діяти найближчі шість місяців. Деталі рішення урядовців, які стануть чинними з 30 червня, викладені у постанові, опублікованій на урядовому порталі.
Паспорт України за кордоном
На порталі уряду опублікували постанову № 648 від 4 червня 2024 року. У тексті вказується, що в Україні запроваджують експериментальний проєкт з надання адміністративних послуг, які стосуються оформлення документів. Серед іншого, ідеться про паспорт України за кордоном — його отримання, обмін, повернення тощо чоловіками, віком від 18 до 60 років.
Основне з постанови №648:
- щоб отримати паспорт громадянина України або закордонний паспорт, військовозобов’язані 18-60 років повинні показати військово-облікові документи;
- працівники установи, яка буде оформлювати паспорт, повинні перевірити, чи військово-облікові документи дійсні. Перевірка буде проводитись в “установленому порядку”.
Також зазначається, що потрібно показати документ з позначкою, яка буде підтверджувати, що громадянин опинився за кордоном у законний спосіб, вказано у постанові.
Початок дії експериментального проєкту — з 30 червня 2024 року. Тривалість — не більш як шість місяців, до того моменту, як приймуть новий закон про надання адмінпослуг за кордоном, вказується у постанові Кабміну.
Нові норми стосуються філій ДП “Документ”, який займається оформленням, обміном, заміною паспортів громадянам України за кордоном тощо. На момент публікації статті таких філій було 12: це “Паспортні сервіси” у Польщі (у Варшаві, Кракові, Вроцлаві, Гданську), Іспанії (у Мадриді, Валенсії), Німеччині (у Берліні, Кельні, Мюнхені), Чехії (у Празі), Словаччині (у Братиславі), Італії (у Мілані).
Які є військово-облікові документи
Раніше Фокус розповідав, що чоловіки призовного віку, які опинились за кордоном, отримали можливість оновити військово-облікові дані за допомогою застосунку Міноборони “Резерв+”. При цьому вказувалось, що вони можуть це зробити без візитів у територіальні центри комплектування та паперової тяганини. Згідно з вимогою нової постанови Кабміну, відтепер військовозобов’язані повинні привести до ладу свої військово-облікові документи, щоб отримати паспорт.
Військово-облікові документи це:
- приписне посвідчення — видається юнакам в період від 16 від 17 років;
- тимчасове посвідчення військовозобов’язаного — для чоловіків від 18 до 60 років, які не служать в армії, не придатні тощо;
- військовий квиток — для військовослужбовців.