До 16 липня військовозобов’язані українці повинні оновити свої дані. Зокрема деякі з них можуть отримати відстрочку за станом здоров’я. Проте надання звільнення від військової служби має чимало нюансів. Наприклад, чи може отримати відстрочку особа, що не має кількох пальців?
Про це розповіла адвокатка Марина Бекало.
По допомогу звернулася жінка, яка запитала, чи можуть її чоловіка вважати придатним або не придатним в період воєнного стану та перерахувала його діагнози.
Крім того, вона уточнила, що її чоловік також має травму руки.
“Також є травма руки (відсутня фаланга безіменного пальця лівої руки) у зв’язку з чим у руці втрачено чутливість, силу, без допомоги правої руки неможливо повноцінно зігнути руку в кулак”, – додала громадянка.
Чи нададуть відстрочку людині без кількох пальців на руках
Бекало нагадала, що існує Розклад хвороб, ст. 62 якого звучить як “набуті деформації та дефекти пальців кисті та стопи S60-69, S90-99, набуті деформації кінцівок Т11, Т13, Т92, Т93, набута плоскостопість М20-М21; фібробластичні порушення М72”.
Зокрема усі порушення поділяються на чотири типи:
- зі значними порушеннями функцій;
- з помірними порушеннями функцій;
- із незначними порушеннями функцій;
- без порушень функцій.
А відсутність кількох пальців або фаланг пальців, відсутність кисті та інші види ампутації чи дефектів характеризується як “незначне порушення функцій” або “помірне порушення функцій.
Проте, згідно зі словами Бекало, в обох випадках необхідний огляд лікаря та індивідуальне визначення ступеня придатності до військової служби.
Зокрема якщо військовозобов’язаний не може виконувати певні функції через ампутацію, то може набути статусу “обмежено придатний у воєнний час”.
“Але з практики скажу, навіть з обмеженою придатністю, людина якщо має деформацію кисті (або стопи), військкомати не поспішають мобілізувати таку особу, даруйте, але це потім “головний біль” для самої армії, ну і для самої людини само собою”, – додала Марина Бекало.
Вона також зазначила, що, на жаль, наразі це мало кого хвилює.