Попри війну, яку розв’язала Росія, українці мають своєчасно здійснювати оплату комунальних послуг. Зокрема, треба платити за світло. Щоб не перевантажувати енергосистему під час відновлення енергопостачання та зменшити суму у платіжках за електроенергію, необхідно навчитися економно користуватися світлом. Фахівці проєкту «ЕнергоСвідомі» розповіли, як це зробити.
Як економити освітлення
Щоб економно користуватися освітленням у квартирі чи будинку, слід замінити звичайні лампи на LED. Це заощадить електроенергію у 10 разів.
Також необхідно вимикати світло, коли виходите з кімнати. Це збереже до 90 кВт-год на рік, що рівноцінно приблизно 45 тисячам циклів заряджання смартфона.
Як користуватися електроприладами в енергоощадному режимі
Для цього слід дотримуватися таких рекомендацій:
- Вчасно розморожувати морозильну камеру. Це може знизити витрати електроенергії на 15-20%.
- Користуватися пральною та посудомийною машинами лише при повному завантаженні. Так можна заощадити до 15% електроенергії.
- Переводити комп’ютери та ноутбуки в «режим сну», коли пристрій не використовується. Це знижує споживання електроенергії на 30-40%.
- В електрочайниках кип’ятіть ту кількість води, яка потрібна саме зараз. Таким чином можна мінімізувати витрати електроенергії.
- Для бойлерів і водонагрівачів слід встановити температуру 50-60 °C. Цього достатньо для побутових потреб, водночас електроенергії витрачатиметься значно менше.
- Відключати з розетки зарядні пристрої, вони також споживають електроенергію. Так можна заощадити до 26 кВт-год на рік для кожного пристрою.