Загальна мобілізація: 17-річні українці мають повернутися з-за кордону та сходити в ТЦК

Якщо 17-річні юнаки, які нині перебувають за кордоном, хочуть зберегти українське громадянство, то вони мають повернутись до України аби стати на військовий облік. Про це в ефірі телемарафону заявив речник Міноборони Дмитро Лазуткін.

“Юнаки, яким виповнилося 17 років, мають стати на військовий облік. Така вимога є. І вона стосується і тих, хто знаходиться за кордоном. Якщо ці люди будуть зберігати громадянство України й пов’язують своє майбутнє з нашою країною, то, вочевидь, це варто зробити”, — заявив Лазуткін.

Стати на військовий облік дистанційно — через мобільний додаток “Резерв+” – неможливо. Треба особисто з’явитись у ТЦК. Речник Міноборони зазначив, що у вказаному додатку цього зробити не можна.

“Стати на облік треба в ТЦК і СП”, — підсумував Лазуткін.

Це не означає, що таких юнаків мобілізують. Йдеться про постановку саме на облік.

Крім того, також військовозобов’язаним українцям, які наразі перебувають за кордоном та мають у застосунку “Резерв+” статус “У розшуку”, теж необхідно повернутись до України та з’явитись до територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

Посилення мобілізації в Україні

Нагадаємо, що в Україні з 18 травня запрацював новий закон про мобілізацію. Документом передбачено, що військовозобов’язані віком від 18 до 60 років мають оновити свої дані протягом 60 днів в ТЦК, ЦНАПі чи через “Резерв+”. У разі невиконання цієї вимоги на громадяни очікують штрафи. Збільшення цього терміну поки що не передбачено.

Тепер ВЛК треба проходити раз на рік. В мирний час це треба було робити раз на п’ять років.

Українці за кордоном

В Україні в умовах воєнного стану заборонено виїздити за кордон чоловіків віком від 18 до 60 років. Якщо такі особи не виключені з військового обліку або не мають на виїзд визначених законом підстав. Громадяни України, які перебувають за кордоном, також мають оновити свої дані.

З 18 червня у застосунку “Резерв+” з’явиться Qr-код і електронний кабінет стане онлайн-аналогом паперових військово-облікових документів.

Нагадаємо, у Верховній Раді запропонували новий законопроєкт, який суттєво розширює повноваження військової поліції. Та фактично легалізує доноси за винагороду.

Ольга Степанова

Recent Posts

Як з 1 грудня зміняться тарифи на газ і скільки доведеться платити українцям

Після літнього підвищення тарифів на електроенергію українців хвилює питання, чи підніматиметься ціна на газ з приходом зими.…

5 хв. ago

Який мобілізаційний резерв України: The Financial Times назвало цифру

Мобілізаційний резерв України на сьогодні становить 3,7 млн людей. А загальна кількість громадян чоловічої статі віком від…

14 хв. ago

У Росії погрожують завдати ядерний удар по Алясці

Генерал-лейтенант ЗС РФ Андрій Гурульов заявив, що Росія може використати тактичну ядерну зброю для удару…

22 хв. ago

Хотів вийти під час польоту: пасажири літака зв’язали буйного “командира”

На борту пасажирського літака, який летів з Мілуокі до Далласа (США) стався дивний інцидент. Буйний пасажир авіакомпанії…

30 хв. ago

Погані новини для любителів гамбургерів: фастфуд та пиво знищують “чоловічу силу”

Виявилося, що фастфуд, алкоголь та солодощі негативно впливають на вироблення тестостерону та здатні призвести до…

39 хв. ago

Батьків школярів можуть позбавити батьківських прав: держава жорстко каратиме

Якщо ваша дитина пропускає школу, це не просто "дрібна витівка". В Україні справа може дійти…

47 хв. ago