Якщо 17-річні юнаки, які нині перебувають за кордоном, хочуть зберегти українське громадянство, то вони мають повернутись до України аби стати на військовий облік. Про це в ефірі телемарафону заявив речник Міноборони Дмитро Лазуткін.
“Юнаки, яким виповнилося 17 років, мають стати на військовий облік. Така вимога є. І вона стосується і тих, хто знаходиться за кордоном. Якщо ці люди будуть зберігати громадянство України й пов’язують своє майбутнє з нашою країною, то, вочевидь, це варто зробити”, — заявив Лазуткін.
Стати на військовий облік дистанційно — через мобільний додаток “Резерв+” – неможливо. Треба особисто з’явитись у ТЦК. Речник Міноборони зазначив, що у вказаному додатку цього зробити не можна.
“Стати на облік треба в ТЦК і СП”, — підсумував Лазуткін.
Це не означає, що таких юнаків мобілізують. Йдеться про постановку саме на облік.
Крім того, також військовозобов’язаним українцям, які наразі перебувають за кордоном та мають у застосунку “Резерв+” статус “У розшуку”, теж необхідно повернутись до України та з’явитись до територіального центру комплектування та соціальної підтримки.
Посилення мобілізації в Україні
Нагадаємо, що в Україні з 18 травня запрацював новий закон про мобілізацію. Документом передбачено, що військовозобов’язані віком від 18 до 60 років мають оновити свої дані протягом 60 днів в ТЦК, ЦНАПі чи через “Резерв+”. У разі невиконання цієї вимоги на громадяни очікують штрафи. Збільшення цього терміну поки що не передбачено.
Тепер ВЛК треба проходити раз на рік. В мирний час це треба було робити раз на п’ять років.
Українці за кордоном
В Україні в умовах воєнного стану заборонено виїздити за кордон чоловіків віком від 18 до 60 років. Якщо такі особи не виключені з військового обліку або не мають на виїзд визначених законом підстав. Громадяни України, які перебувають за кордоном, також мають оновити свої дані.
З 18 червня у застосунку “Резерв+” з’явиться Qr-код і електронний кабінет стане онлайн-аналогом паперових військово-облікових документів.
Нагадаємо, у Верховній Раді запропонували новий законопроєкт, який суттєво розширює повноваження військової поліції. Та фактично легалізує доноси за винагороду.