В Україні продовжено воєнний стан і загальну мобілізацію до 7 лютого 2025 року. Однак деякі категорії педагогічних працівників мають право на відстрочку за певних умов, передбачених законом “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”. Про це інформує “Українська правда”.
Відстрочка від мобілізації надається лише для тих, хто відповідає визначеним законодавчим критеріям. В Україні мобілізація не поширюється на деякі категорії освітян, зокрема науково-педагогічних працівників і вчителів, які працюють за встановленими нормами.
Призову під час мобілізації не підлягають:
- наукові та науково-педагогічні працівники вищих навчальних закладів, професійної передвищої освіти, наукових установ і організацій, які мають науковий ступінь та працюють на ставці не менше ніж 0,75;
- педагогічні працівники коледжів, училищ та шкіл, якщо вони зайняті не менш ніж на 0,75 ставки.
Для оформлення відстрочки необхідно подати такі документи:
- довідку з місця роботи, видану навчальним закладом. У документі має бути вказано посаду та ставку працівника, і вона подається до ТЦК та СП лише в оригіналі;
- копію наказу про прийняття на роботу, засвідчену керівником навчального закладу;
- копію трудової книжки, також засвідчену керівником.
Кого з учителів можуть мобілізувати Відстрочка від призову не поширюється на вчителів, які перебувають у кадровому резерві та працюють менше ніж на 0,75 ставки. До резерву зараховуються педагоги, які:
- втратили частину навчальних годин у школі;
- бажають викладати в закладах на деокупованих територіях.
Також законодавство України забезпечує освітянам збереження робочого місця та посади, що дозволяє їм повернутися до своїх обов’язків після демобілізації.