Рівненській апеляційний суд ухвалив рішення дозволити колишньому керівнику Рівненського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Сергію Луцюку, який у липні 2023 року побив військовослужбовця, вийти під заставу. Про це повідомила пресслужба суду.
“Апеляційний суд ухвалив рішення про застосування до обвинуваченого запобіжного заходу у вигляді застави, щоправда, удвічі збільшивши її розмір (150 прожиткових мінімумів доходів громадян для працездатних осіб, що складає 454 200 гривень)”, — йдеться у повідомленні.
Адвокат Луцюка просив визначити заставу у розмірі 242 тис. гривень, а сам обвинувачений попросив суд врахувати, що його старший син служить у ЗСУ, а молодшому сину — лише три роки. Також екскерівник Рівненського ТЦК заявив, що перерахував на потреби української армії 300 000 гривень та вказав на суттєве погіршення стану здоров’я.
Зазначимо, що з липня минулого року Сергій Луцюк перебуває у СІЗО.
Суд дійшов висновку, що клопотання сторони захисту можна задовільнити частково, тому на обвинуваченого поклали додаткові обов’язки:
- не відлучатися з населеного пункту, в якому він прожива без дозволу суду;
- прибувати до суду за першою вимогою;
- повідомляти суд про зміну місця свого проживання та/або місця роботи;
- утримуватися від спілкування з потерпілим Віталієм Козачуком як безпосередньо, так і через третіх осіб;
- здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій закордонний паспорт та інші документи, що дають право на виїзд з України.
“Колегія суддів взяла до уваги п.3 ст.5 Конвенції про захист прав людини (правова позиція ЄСПЛ у п.60 рішення у справі “Єлоєв проти України”), у якому зазначається, що після спливу певного проміжку часу (досудового розслідування, судового розгляду) навіть обґрунтована підозра у вчиненні злочину не може слугувати єдиним виправданням тримання під вартою підозрюваного, обвинуваченого, а тому суду, в разі задоволення клопотання про обрання або продовження терміну застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, необхідно чітко зазначити у судовому рішенні про наявність іншої підстави (підстав) або ризику, що передбачені ч.1 ст.177 КПК”, — пояснили у пресслужбі рішення суду.