У Міністерстві охорони здоров’я продовжують боротьбу з випадками неправомірного встановлення інвалідності. Як повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, вже отримано понад 2000 справ, які передали правоохоронні органи для перевірки.
З них близько тисячі вже опрацьовано, і для 188 осіб інвалідність скасована, пише Україна молода Бойова газета героїчної нації.
Глобальні зміни в системі МСЕК
За словами Ляшка, 388 людей викликали для переогляду до профільного науково-дослідного інституту. Міністр закликав експертів медико-соціальних комісій дотримуватися закону і працювати виключно в правовому полі.
З 1 січня 2025 року медико-соціальні експертні комісії (МСЕК) припинять функціонувати як окремі юридичні особи. Це частина глобальної реформи, що стартувала у сфері медико-соціальної експертизи.
“Медична частина реформи вже впроваджена, але залишаються зміни, які мають запровадити Мінекономіки та МОН. Тільки після цього процес оцінки функціонування людини буде завершено” — пояснив Ляшко.
Інвалідність — пожиттєво для визначених діагнозів
Щоб полегшити життя людям із тяжкими діагнозами, встановлено перелік хвороб, за якими інвалідність надається пожиттєво. Це означає, що їм не доведеться щороку проходити повторні огляди. Відповідні зміни закріплені постановами Кабміну і нормативними актами МОЗ та почнуть діяти у 2025 році.
Система готова до ліквідації МСЕК
Ляшко наголосив, що реформа допоможе вдосконалити підхід до оцінки потреб людей з інвалідністю та запропонувати їм необхідну підтримку. Завдяки чітко визначеним критеріям, це рішення дозволить назавжди розв’язати проблему бюрократичного тиску на людей, які цього не заслуговують.
Така реформа — це крок уперед до прозорої системи, яка працює на благо громадян, а не стає джерелом корупційних схем.