В Україні провели пенсійну реформу, яка не дозволить багатьом громадянам вийти на пенсію у 60 років, як вони планували. Працювати доведеться зайві три та навіть п’ять років.
Число українських пенсіонерів скоротилося не лише через війну та вимушену еміграцію. Цьому сприяло посилення умов для виходу на пенсію. Нагадаємо, у 2017 році в Україні було проведено реформу, яка передбачає щорічне збільшення пенсійного віку на 12 місяців.
При цьому пенсійний вік був прив’язаний до стажу. І якщо цього року пенсіонером можна стати, офіційно відпрацювавши 31 рік, то вже у 2028 році піти на заслужений відпочинок зможуть лише ті, хто має страховий стаж у 35 років.
Останні розрахунки, за якими держава могла спрогнозувати кількість пенсіонерів в Україні у 2028 році, проводили сім років тому. Вони свідчили про те, що майже половина громадян України не напрацює необхідний стаж, щоб вийти на пенсію у 60. П’яти відсоткам із них доведеться трудитися до 65 років.
Пенсіонери – навантаження бюджету. Пенсійна реформа вигідна державі, оскільки скорочує кількість громадян, які отримують від неї виплату. Якщо 2020 року в Україні налічувалося 11,2 млн пенсіонерів, то вже до поточного року воно скоротилося більш ніж на мільйон – до 10,1 млн. А з моменту ухвалення реформи 2017-го – майже на 2 млн.