Витік повітря на російському сегменті Міжнародної космічної станції (МКС) збільшився вдвічі.
Про це заявив керівник програми NASA на МКС Джоель Монтальбано під час брифінгу, присвяченого новій місії на МКС Crew-8
“У хвостовій частині МКС ми спостерігаємо невеликий витік. Ми бачили, що витік збільшився приблизно за тиждень до останнього запуску “Прогресу” (російський космічний корабель – ред.) та його стикуванням зі станцією”, – сказав Монтальбано.
Він зазначив, що NASA працює з російськими колегами з приводу наступних кроків, але “зараз це серйозно не впливає на безпеку екіпажу”.
За словами Монтальбано, повітря в перехідній камері російського модуля “Зоря” почало виходити вдвічі швидше.
Витоки на російському модулі МКС
Нагадаємо, у 2020 році у російському модулі “Зоря” було виявлено тріщину розміром 4 сантиметрів. Після того як її ізолювали – швидкість падіння тиску на МКС зменшилась, втім витік продовжувався.
У січні 2022 року повідомлялося, що NASA й астронавти “Роскомосу” працюють над усуненням витоку повітря в модулі “Зоря”. Агенція допускає повну його ізоляцію.
На початку 2023 року на російському кораблі “Прогрес”, що приєднаний до Міжнародної космічної станції двічі виникали проблеми з герметизацією. Він стався після подібного інциденту з російським космічним кораблем МС-22 “Союз”, який доставив трьох астронавтів на МКС та повинен був повернути їх додому.
У жовтні 2023 року на російському модулі, прикріпленому до Міжнародної космічної станції, стався витік, що призвело до викиду рідини в космос.