На Сонці стався найпотужніший вибух, тобто спалах Х-класу, який являв собою одночасний викид випромінювання та енергії з двох окремих сонячних плям. При цьому стався корональний викид маси, тобто викид надгарячої намагніченої плазми в бік Землі. Це призвело до появи найсильнішої геомагнітної бурі на нашій планеті за останні 6 років, пише Live Science.
Найпотужніші сонячні спалахи відносяться до класу Х і іноді відбуваються рідкісні вибухи на Сонці, які називаються симпатичними сонячними спалахами. Це одночасні вибухи на Сонці, які відбуваються в різних сонячних плямах, але їхня енергія і випромінювання об’єднуються при виході в космос.
Два одночасні вибухи сталися на Сонці в плямах під назвою AR3614 і AR3615, які відокремлює одна від одної кілька сотень тисяч кілометрів. У результаті об’єднання вибухових подій 23 березня виник рідкісний подвійний сонячний спалах класу Х1.1. Він супроводжувався потужним викидом дуже гарячої плазми в космос. За цією подією спостерігали космічні апарати NASA.
Випромінювання і плазма, що залишили Сонце, 24 березня врізалися в захисне магнітне поле Землі, що призвело до появи найпотужнішої за понад 6 років геомагнітної бурі рівня G4. Найслабшими вважаються геомагнітні бурі рівня G1, а найсильнішими — рівня G5. Востаннє настільки сильна геомагнітна буря виникала на Землі у вересні 2017 року.
Під час удару сонячних частинок і випромінювання магнітне поле ослабло, що дало змогу частинкам проникнути глибше в атмосферу Землі, і в результаті виникали полярні сяйва далеко від полярних регіонів.
Вчені вважають, що ця вибухова подія на Сонці є ще однією ознакою того, що наша зірка все ж досягла піку своєї активності під час 11-річного сонячного циклу. Цей пік відомий як сонячний максимум. Виходячи з цього, вчені очікують на появу найближчим часом вибухів такої ж потужності і появу найсильніших геомагнітних бур.