Дослідження запахів дитячого тіла показало, що немовлята пахнуть квітами та милом, викликаючи батьківську прихильність. Німецькі медики порівняли немовлят з підлітками від 14 до 18 років і виявили, що підлітки мають кілька хімічних сполук, яких немає у немовлят, – запах поту, сечі, мускусу і сандалу.
Були виділені конкретні хімічні сполуки, які формують запах тіла підлітків, якщо хтось захоче розлити в пляшки цей “пафум” – eau du teenager, йдеться в матеріалі The Guardian. Це відкриття може допомогти у створенні дезодорантів, які маскують ці специфічні запахи.
Експеримент
У дослідженні взяли участь 36 дітей, половина з яких були немовлятами, а половина – підлітками. Вчені порівнювали немовлят віком до трьох років і підлітків віком від 14 до 18 років. Сім’ї попросили не давати їм у цей день гострих або сильно пахучих продуктів, таких як цибуля, спаржа і капуста. Діти також повинні були вимити тіло та постільну білизну, використовуючи засоби без ароматизаторів.
Учасникам експерименту роздали футболки та дитячі комбінезони з ватними подушечками, вшитими в пахви. Діти спали в них протягом ночі після прання із засобами без запаху. Дослідники вивчали хімічні сполуки, які поглинали пахвові подушечки, за допомогою методу мас-спектрометрії.
Вчені виявили, що підлітки мають дві особливі хімічні сполуки, що пахнуть потом, сечею, мускусом і сандалом, яких не було у немовлят. Немовлята ж мали вищий рівень кетону, що пахне квітами і милом.
У прокладках з пахв підлітків виявили два стероїди, в них також був підвищений рівень шести карбонових кислот, що виділяють непривабливі запахи, в тому числі сиру, козячого молока та воску. Зразки запахів немовлят показали вищий рівень альфа-ізометил-іонону, з відтінком фіалки.
Що відбувається із підлітками
Гормональні зміни, які відбуваються під час статевого дозрівання, пов’язані з посиленням запаху тіла, що пов’язано з активацією потових залоз і виділенням шкірного сала. Хімічні сполуки, що містяться в поті, легко перетворюються на газ, який потім сприймається як запах.
Дослідники з науково-дослідного центру ароматів і запахів стверджують, що зміна запаху тіла в процесі розвитку впливає на взаємодію між батьками і дітьми. Запах тіла немовлят є приємним і корисним для матерів і сприяє батьківській прихильності.
На противагу цьому, запахи тіла дітей пубертатного віку оцінюються як менш приємні, і батьки не можуть ідентифікувати власну дитину на цій стадії розвитку. Це може провокувати підсвідоме відчуження.