Компанія Infinity Power (США) розробила потужну атомну батарейку, яка продемонструвала загальну ефективність понад 60%. Проєкт ведеться за підтримки Міністерства оборони США, передає World Nuclear News.
Порівняно з іншими методами перетворення радіоізотопної енергії з низьким ККД (<10%), цей акумулятор має найвищий рівень загальної ефективності на сьогоднішній день. Це показує, що комерційний випуск радіоізотопних джерел енергії наступного покоління можливий, вважають вчені.
Компанія стверджує, що її крихітний пристрій розміром з монету може забезпечувати потужність у десятки міліватів протягом понад 100 років. Також повідомляється, що технологію легко можна масштабувати і в майбутньому виробляти широкий діапазон електроенергії: від нановат до кіловат і більше. Батарейку можна буде застосовувати для живлення імплантованих медичних пристроїв, глибоководних, космічних, мікромережевих енергетичних систем тощо.
Вчені стверджують, що їм для виробництва тієї ж кількості енергії, що й для інших процесів перетворення, потрібно менше радіоізотопів. Крім того, порівняно з попередніми методами, що допускають лише обмежений вибір, їхній новий метод пропонує значно ширший діапазон вибору радіоізотопних матеріалів.
“Наша мета — налагодити випуск продукту і почати нову главу в історії революційних рішень зі зберігання ядерної енергії”, — сказав генеральний директор Infinity Power Дже Квон.
Атомні батареї, також відомі як радіоізотопні батареї, працюють за принципом використання енергії, що виділяється під час розпаду ядерних ізотопів, і її переведення в електричну енергію за допомогою напівпровідникових перетворювачів. На відміну від інших типових перетворювачів, Infinity Power у своїй батареї використовує новий електрохімічний склад.