Вчені розповіли, як будуть виглядати зомбі і шокували прогнозом

Прем’єра другого сезону серіалу “Останній з нас” змушує багатьох замислитися: а що, як це не просто вигадка? Як не дивно, але створені у шоу моторошні зомбі мають певну схожість з реальною загрозою — грибами-паразитами, що захоплюють розум, заявили науковці.

Ці “зомбі-гриби” проникають у тіло своїх жертв і перетворюють їх на гіперактивних “розповсюджувачів” інфекції. Хоча наразі це стосується лише деяких видів комах, механізм зараження приголомшливо нагадує той, що показано в серіалі HBO.

У реальному світі грибки поширюються спорами — мікроскопічними “насінинами”, здатними роками залишатися неактивними, а потім проростати у сприятливих умовах. У комах вони діють особливо жорстоко: спори проникають крізь панцир і захоплюють тіло.

Як пояснює докторка Шарісса де Беккер з Утрехтського університету, при потраплянні на мураху спори проростають і проникають усередину через зовнішній покрив.

У випадку з людьми все складніше: наша шкіра надто щільна. Тож грибок повинен потрапити до м’яких тканин — зазвичай через дихальні шляхи. Як зазначає імунолог з Університету Бристоля докторка Ребекка Драммонд, більшість грибів потрапляють до організму саме з повітрям.

Опинившись у легенях, грибок проростає та починає колонізувати тіло, пронизуючи його ниткоподібними структурами — гіфами. Вони проривають судини, тканини та дихальні шляхи, поширюючись по всьому організму.

На початкових стадіях зараження людина може виглядати цілком нормально. Як каже професор мікології з Університету Західної Вірджинії Метт Кессон, більшість грибків не утворюють зовнішніх “тіл” на людині. Але всередині організму вони можуть завдавати катастрофічної шкоди.

На пізніших етапах хвороба стає помітною: грибкові інфекції можуть призвести до втрати кінцівок або очей. Саме так, на думку експертів, могла б виглядати справжня “зомбі-інфекція”.

Після колонізації організму гриб починає впливати на поведінку жертви. У мурах, заражених Ophiocordyceps, спостерігається вибухова активність, судоми та безконтрольний рух — іноді вони навіть падають з дерев.

На щастя, наразі такі грибки не здатні заражати людей. Наш організм — занадто гаряче середовище для них. А навіть якщо б вони й вижили всередині, прорватися до мозку — дуже складне завдання.

Романчук Микола

Recent Posts

РФ після паузи вдарила по Україні ракетою Х-22: чим вона небезпечна

Росія після тривалої паузи вдарила по Україні ракетою Х-22. Її носієм є дальній стратегічний бомбардувальник…

2 хв. ago

Тарифи на тепло в Києві: населенню потрібно готуватися до підвищення у півтора рази

На даний час тарифи на тепло у Києві залишаються незмінними. Але після завершення війни киянам слід…

14 хв. ago

Коштують як декілька нових квартир: сім’я дізналась справжню вартість своїх домашніх картин

Сім'я тривалий час жила у будинку, стіни якого прикрашали картини, що коштують цілий статок. Як…

23 хв. ago

Як виховати успішну дитину: педагог назвав 4 речі, яких варто уникати

Батьки успішних дітей ніколи не робили на ранньому етапі їхнього розвитку ці чотири речі. Тео Вольф -…

31 хв. ago

Вертоліт Путіна потрапив під атаку безпілотників на Курщині

У Курській області вертоліт російського диктатора Володимира Путіна, ймовірно, потрапив в епіцентр атаки безпілотників. Таку…

38 хв. ago

Штрафу від ТЦК може не бути: ухилянти можуть уникнути покарання

Українське законодавство суворо обмежує час, який приділяється для покарання порушників військового обліку. У якому разі…

47 хв. ago