Вчені з центра передового досвіду ARC Австралійського національного університету в галузі метаоптичних систем, які перетворюються (TMOS) створили плівку, яка дозволить людині добре бачити вночі. Дослідники переконані, що цей виріб здатен змінити побут та звички людей. Ця плівка повинна покривати окуляри й давати нові можливості.
Як передає видання New Atlas, плівка, яку створили вчені, дуже тонка. Вона працює як харчова плівка, яка покриває лінзи окулярів, або гарнітур. Згодом покриття перетворює інфрачервоні фотони на фотони видимого спектра. Такий результат досягається завдяки тому, що використовується опорний промінь.
Зазначається, що інфрачервоні фотони проходять через метаповерхню з резонансними властивостями. Саму метаповерхню роблять з ніобату літію. Згодом завдяки променю накачування матеріал метаповерхні підвищує енергію фотонів і переводить їх у видимий спектр. Таким чином, людина може бачити вночі не гірше, аніж вдень.
Сама картинка, за словами дослідників, схожа на прилади нічного бачення. Тобто, це зелений колір, адже до нього око людини найбільш чутливе. Проте в майбутньому вчені хочуть зробити “картинку” кольоровою. Тонка плівка для окулярів важить менш ніж один грам. Це значить, що в майбутньому для багатьох людей може стати доступним нічний зір, що може вплинути на звички у повсякденному житті.