Вчені знайшли новий вид людей з величезними головами під назвою Homo juluensis. До цих наших предків входять таємничі групи, як-от денисовці – давні родичі людини, історія яких досі оповита загадками.
Homo juluensis жили приблизно 300 000 років тому у Китаї невеликими групами. Вони полювали на диких коней, виготовляли кам’яні знаряддя праці та, можливо, обробляли шкури тварин, перш ніж зникнути приблизно 200 000 років тому, пише IflScience.
Професор Крістофер Дж. Бае з Гавайського університету вивчає предків людей по всій Азії понад 30 років. Його нещодавнє дослідження допомагає пояснити плутанину щодо різних типів стародавніх людиноподібних видів, які співіснували в регіоні під час пізнього середнього та початку пізнього плейстоцену – приблизно 300 000-50 000 років тому, пише Phys.org.
За словами дослідників, Homo juluensis мали велику форму голови, розміри якої були значно більшими, ніж у неандертальців і Homo sapiens, наголошує TheJerusalemPost.
Вчені припускають, що новий вид включав загадкових денисовців – популяцію, відому завдяки знайденим кільком останкам у Сибіру та відкопаних скам’янілостей у Тибеті та Лаосі. За словами науковців, будуть проведені додаткові дослідження, щоб перевірити цей зв’язок, який базується на схожості між щелепами та зубами.
Завдяки новому відкриттю Крістофер Дж. Бае та його дослідницька група створили більш чітку систему для сортування та розуміння цих стародавніх скам’янілостей людини з Китаю, Кореї, Японії та Південно-Східної Азії.
“Це дослідження пояснює скам’янілості гомінідів, які, як правило, включали все, що не можна легко віднести до Homo erectus, Homo neanderthalensis або Homo sapiens. Хоча ми розпочали цей проєкт кілька років тому, але не очікували, що зможемо запропонувати новий вид предка людини”, – наголосив професор Бае..
За словами науковців, ця робота важлива, тому що допомагає вченим зрозуміти складну історію еволюції людини в Азії, заповнюючи деякі прогалини в розумінні наших давніх родичів.