Торт Павлова – це легендарний неймовірно смачний та легкий десерт. Хрустка скоринка приховує ніжну начинку, яка просто тане у роті, утворюючи неймовірно ніжний солодкий смак.
У ньому солодка меренга майстерно поєднується з легким кремом і свіжими ягодами та фруктами.
Але цікавинка торта не обмежується лише його смаком. Його історія також заслуговує на увагу.
Торт отримав свою назву на честь відомої балерини Анни Павлової. Але й досі дослідники кухонь Нової Зеландії та Австралії сперечаються про його походження.
Легенда розповідає, що кухар, який вперше приготував цей торт на святкування дня народження прими, порівняв його з нею, а саме легкою та повітряною. Так назва і залишилася до сьогодні – торт Павлова.
Рецепт торта Павлова не складний, а результат вас приємно здивує. Крім того, він виглядає дуже естетично та чарівно.
Основа цього торту – меренга, схожа на балетну пачку. Працюючи з меренгою, важливо дотримуватися правил приготування.
Як приготувати ніжний торт Павлова за перевіреним рецептом, читайте нижче.
Торт Павлова: рецепт покроково
Посуд, в якому ми будемо збивати білки, повинен бути сухим і без жиру. Посуд з алюмінію для збивання білків не підходить. Білки не повинні бути занадто холодними. Достатньо буде вийняти їх з холодильника за 10-15 хв до початку збивання.
Для безе:
- яєчні білки – 4 шт.
- цукрова пудра – 240 г
- сік лимона – 1 ч. л.
- крохмаль кукурудзяний – 3 ч. л.
- сіль – дрібка
Для крема:
- вершки від 33% – 250 г
- цукрова пудра – 100 г
- ванілін – дрібка
Для прикрашання:
- фрукти та ягоди (свіжі або консервовані) – до смаку
Приготування торту Павлова:
- Білки від жовтків відділяємо так, щоб жодна крапелька жовтка не потрапила в білок.
- Збиваємо білки з дрібкою солі міксером, поступово збільшуючи швидкість. Коли утвориться густа піна, поступово додаємо цукрову пудру і продовжуємо збивати до пишних стійких піків.
- Як перевірити готовність? Білкова маса на вінчику повинна гарно утримувати форму, а миску можна перевернути догори дном – і нічого не випаде.
- Додаємо сік лимона та кукурудзяний крохмаль. Обережно перемішуємо лопаткою (не міксером).
- Отриману білкову масу викладаємо на пергамент колом. Це буде основа торта. Можна також формувати коржі в тортовій формі без дна, а потім видалити її. Або нарисувати на пергаменті коло, викласти безе і розрівняти. У середині робимо широке заглиблення, його потім заповнимо кремом.
- Випікаємо у духовці за 110°С близько 1 год 30 хв. Час випікання залежить від духовки. Корж може тріснути, але всередині має залишитися м’яким.
- Для крему охолоджені вершки збиваємо з цукровою пудрою та дрібкою ваніліну до стійких піків. Це займе близько 5-7 хв. Викладаємо крем зверху на корж.
- Торт Павлова прикрашаємо ягодами та фруктами до смаку.
Для приготування цього десерту можна використовувати будь-які свіжі або заморожені ягоди, консервовані або свіжі фрукти й навіть фруктові пюре.
Рецепт торта Павлова вартий того, щоб приготувати цей шедевр кондитерського мистецтва в домашніх умовах. Смачного!