Росія встановила особливий контроль над рішеннями Заходу. Про це розповіла CNN співавтор звіту Інституту вивчення війни (ISW) Катерина Степаненко.
Стратегія Росії полягала у відродженні радянської концепції ”рефлексивного контролю”. Вона полягає у тому, що РФ держава нав’язувала супротивнику хибний набір вибору, змушуючи його приймати рішення проти своїх власних інтересів.
“Постійні дебати Заходу та затримки із західною військовою допомогою Україні є яскравим прикладом успішної рефлексивної стратегії контролю Кремля, яка змусила Захід до самостримування, попри регулярну ескалацію війни Росією”, — сказала Степаненко.
Вона розповіла, як Росія застосовує тактику на нещодавньому прикладі. “Цю стратегію можна було побачити в дії в четвер (28 листопада, — ред.) після того, як Росія розпочала широкомасштабну атаку, націлену на енергомережу України. Хоча Путін сказав, що атака була “відповіддю з нашого боку” на рішення адміністрації Байдена щодо зброї більшої дальності, Росії не потрібен був привід для таких ударів у минулому. Нещодавні зміни в політиці західних союзників України, які відбулися після того, як Росія залучила близько 11 000 північнокорейських військ до своїх військових дій, “не є ескалацією, як це намагається створити Кремль”, — наголосила Степаненко.
За її словами, схвалення використання Україною систем дальніх ударів проти Росії нарешті дозволяє Україні вирівняти свої можливості.