“Відчуття безкорисності”. Зеленський може пошкодувати про своє бажання смерті Путіна, пише британський журналіст Марк Галеотті в колонці для журналу Spectator.
Так він висловився з приводу недавньої заяви українського президента про те, що він переживе Путіна, а той «скоро помре».
Галеотті зазначає, що чутки про «хвороби» та «швидку смерть» російського президента нічим не підтверджені і поширюються жовтою пресою, а також українськими чиновниками.
“Голова української військової розвідки Кирило Буданов стверджував у 2022 році, що Путін одночасно страждає від «декількох серйозних захворювань, одне з яких — рак», і скоро помре. Але він також говорив, що вже йде прихований переворот, який призведе до його заміни”, – нагадує журналіст і називає такі історії “ремеслом кустарників”.
На його думку, постійна поява таких чуток «свідчить про відчуття безкорисності на Заході».
«Умовляння і загрози, флірт і санкції — все це, здається, не вплинуло на Путіна. Тому перспектива його смерті підживлює надії на розв’язку в стилі deus ex machina (божественне втручання – Ред.)… Таким чином, ці чутки продиктовані сумішшю безпорадності та надії», – пише Галеотті.
«Чого Зеленський може не в повній мірі усвідомлювати, так це те, що це також може бути використано для виправдання бездіяльності. Якщо Путін скоро помре, то чому б не почекати і не подивитися, чи його наступник буде більш поступливим?», – іронізує оглядач.
Тим не менш він вважає, що наступник Путіна навряд чи відмовиться від захоплених в Україні територій. Захід же, у разі відходу Путіна, може піти на перезавантаження відносин з Росією і укласти угоду, «яка залишить Київ напризволяще».
«Зеленському слід бути обережним у своїх бажаннях», – закінчує Галеотті.