19 місяців війни виснажили Європу, тому все більше партнерів просять Україну реально оцінювати шанси на повернення територій. Такий меседж передав і президент Чехії.
Про це повідомляє The New York Times.
Президент Чеської Республіки Петро Павел, колишній високопосадовий генерал НАТО та один із найбільших прихильників України в її війні з Росією, заявив, що настав час українцям та їхнім союзникам поглянути в очі реальності.
У зв’язку з тим, що популістські лідери, такі як прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан, підривають європейську єдність через війну, а втома від 19 місяців конфлікту зростає, Україні доведеться «реально оцінити» свої перспективи повернення територій, окупованих Росією, зазначив Павел в інтерв’ю.
«Найбільш ймовірним результатом війни стане те, що частина української території залишатиметься під російською окупацією», — сказав він. Однак додав, що це «тимчасове явище» може тривати роками.
Питання майбутнього України стане головною темою на Генеральній Асамблеї ООН у Нью-Йорку цього тижня, де президент України Володимир Зеленський буде закликати до збільшення військової та політичної підтримки. Зеленський також представить «план перемоги» президенту Байдену у Вашингтоні в четвер, перед тим як оголосити його публічно.
За словами Павела, ані Україна, ані Росія не можуть досягти своїх максимальних цілей. Для України це означає повернення всіх територій, включаючи Крим, захоплений у 2014 році. Для Росії — визнання Україною окупованих земель, включаючи чотири регіони, частково контрольовані російськими військами.
«Якщо говорити про повну поразку України або Росії, то цього просто не станеться. Кінець війни буде десь посередині», — сказав Павел.
Хоча Зеленський виключив прямі переговори з Росією, він пом’якшив свою позицію влітку, припускаючи, що діалог може початися в листопаді. Проте, він не відступив від вимоги, щоб Росія покинула всю українську територію.
Чехія, разом із Польщею та країнами Балтії, була активним прихильником України, але стикається з внутрішнім тиском, що закликає обмежити допомогу та підтримати угоду з Росією.
Зеленський на Генасамблеї ООН
23 вересня стало відомо, що президент України офіційно розпочав свій візит до США. На нього чекає низка заходів, включно з Генасамблеєю ООН. Майже з перших хвилин візиту, Зеленський наголосив, що ця осінь буде вирішальною для війни в Україні.
У планах Зеленського, зокрема, виступити на Генасамблеї ООН, зустрітися з представниками оборонних та енергетичних компаній, українською громадою. Президент України проведе зустріч із президентом США Джо Байденом, віцепрезиденткою США Камалою Гарріс, представниками Конгресу від обох партій і 45 президентом США Дональдом Трампом. На перемовинах він представить іноземним політикам план перемоги України.