У Верховній Раді на цьому пленарному тижні можуть ухвалити низку кадрових рішень. Зокрема, депутати можуть обрати міністра регіонального розвитку, вже навіть є кандидатура. А чи будуть обговорювати кадрові питання в інших міністерствах, стане зрозуміло о другій половині понеділка, 20 травня.
Про це повідомив нардеп Ярослав Железняк. Він розповів, що очікували рішень ще на вихідних, але, як розуміє нардеп, їх остаточно ніхто не ухвалив.
“Поки найбільш вірогідна історія з міністром регіонального розвитку (яке розділили звільнивши Кубракова). Не стверджую на 100%, але з різних джерел найбільш вірогідна кандидатура на зараз – Вʼячеслав Негода”, – написав Железняк.
Нардеп розповів, що Вʼячеслав Негода довго був заступником і зараз керівник Офісу Конгресу місцевих та регіональних влад України при Президентові України. Також Железняк повідомив, що ходять чутки про кадрові зміни в інших міністерствах, в першу чергу інфраструктури, але, ймовірно, про них стане відомо у другій половині дня (після наради Президента з депутатами за порядком денним).
Железняк нагадав, що для призначення міністром формально треба подання від Коаліції на премʼєра. Тобто ще має зібратися фракція “Слуга Народу”. Як вказав нардеп, це формальність, але поки таку фракцію не призначали.
“P.S. Чув ще про додаткові звільнення, але ввечері (20 травня – ред.) подивимось точно вже”, – додав Железняк.
Кадрові перестановки у парламенті
Нещодавно Верховна Рада України проголосувала за відставку Олександра Кубракова з посади віце-прем’єра з відновлення України, міністра розвитку громад, територій та інфраструктури. Планується, що відомство розділять на два міністерства, і у кожного буде свій очільник. Оскільки ідея об’єднання Мінінфраструктури та Мінрегіону не спрацювала, вважають “Слуги народу”.
Раніше повідомлялося, що місце вже колишнього міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Олександра Кубракова займе перша віцепрем’єрка-міністерка економіки Юлія Свириденко. Про це писало видання NV з посиланням на джерела в Офісі президента та серед народних депутатів.
Окрім того, Верховна Рада 9 травня звільнила Миколу Сольского з посади міністра аграрної політики. За – 273 голосів. Проте профільний комітет ВР це рішення не підтримував.