Україна та Ізраїль поступово віддаляються від США при плануванні стратегії ведення своїх воєн – проти РФ та ХАМАС відповідно. Зокрема Вашингтон не попереджали про наступ в Курській області та ліквідацію лідера ХАМАС, пише Foreign Policy.
“Адміністрація Байдена, схоже, особисто скептично ставиться до військової логіки вторгнення України в Курську область Росії, за словами багатьох людей, знайомих з цим питанням”, – зазначають автори публікації.
Білий дім давно занепокоєний тим, що війна виходить за межі кордонів України та може ескалувати. Через ці побоювання виникло тертя з українськими лідерами, які часом були обурені недостатнім рівнем і швидкістю підтримки США, а також обмеженнями, які Вашингтон наклав на її використання.
Як зазначає Foreign Policy, після того, як у квітні Конгрес схвалив додаткову допомогу в розмірі 60 мільярдів доларів, вона надходила цівкою, а не потоком, розчаровуючи українських чиновників, які приїхали до Вашингтона, наполягаючи на більшому. І адміністрація Байдена дуже вагалася, щоб дозволити Україні використовувати американську зброю для ударів по цілях у Росії, лише нещодавно дещо послабивши обмеження, щоб дозволити це за дуже обмежених обставин.
І навіть зараз, коли ЗСУ увійшли на російську територію, а росіяни так і не закидали Київ ядерними бомбами, як того повсякчас боявся Вашингтон, заборона на використання ракет ATACMS по території РФ досі діє.
На думку оглядачів, адміністрація Байдена намагається приховати розбіжності з Києвом, принаймні публічно, щоб не псувати видимість єдиного фронту. Разом з тим, як вважають автор статті, наземне вторгнення ЗСУ на російську територію, очевидно, без консультацій з Вашингтоном поставило адміністрацію Байдена в надзвичайно незручне становище.
Практично такою самою є ситуація з Ізраїлем, який, вочевидь, без консультацій із США знищив лідера ХАМАС в Ірані, поставивши регіон на межу великої війни.
У Foreign Policy вважають, що це дистанціювання від США їхніх союзників фактично є наслідком політики Вашингтона останнього часу.
“У міру того, як Вашингтон відходить від прямих військових втручань за кордоном, характерних для війни з тероризмом, широка, але стійка підтримка США як України, так і Ізраїлю, здавалося, запропонувала нову модель того, як США можуть прийти на допомогу союзникам, не [втручаючись власними збройними силами]”, – йдеться у публікації.