Китай відмовився брати участь у Глобальному Саміті миру, який проходить у Швейцарії 15-16 червня. Скоріше за все, російський диктатор Володимир Путін попросив китайське керівництво ігнорувати саміт. Саме тому китайських представників тут немає.
Про це сказав радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван, пише Associated Press. Салліван зазначив, що відсутність Китаю на Саміті миру може означати, що Китай вже обрав сторону у війні. І можна зробити остаточні висновки про позицію Китаю щодо війни російського терористичного режиму проти України.
“Очевидно те, що Китаю тут немає. І я припускаю, що їх тут немає, тому що Путін попросив їх не приїжджати, і вони зобов’язалися перед Путіним… І я думаю, що це дещо говорить про позицію Китаю щодо війни Росії в Україні. Я думаю, що країни повинні звернути на це увагу”, – резюмував Салліван.
Зазначимо, що Китай не просто відмовився від участі в Глобальному саміті миру, але й фактично намагався саботувати його, активно лобіюючи свій “мирний план”, у якому росіяни з агресора перетворюються на одну зі сторін “конфлікту”. Якщо повірити словам китайського міністра МЗС Ван Ї, 45 країн висловили підтримку “мирному плану” Пекіна, з них понад 20 або приєдналися, або “серйозно розглядають” його.
Очікування від саміту
Нагадаємо, у своїй промові президент України Володимир Зеленський закликав учасників мирної конференції “не вигадувати велосипед” і дійти згоди щодо припинення війни згідно з міжнародним правом, зокрема статуту ООН. Ядерна і продовольча безпека, обмін полоненими, повернення викрадених українських дітей додому – це ті надважливі завдання, які ставить перед собою перший, установчий саміт.
Зеленський пояснив хоче об’єднати довкола України весь світ, який уміє діяти правильно. Мета – зробити так, щоб вже на другому саміті поставити крапку у війні. Його можна буде провести, якщо партнери України донесуть до Кремля думку, що він мусить забрати свої війська з чужої держави. На умовах Москви мир неможливий.
Комюніке саміту миру, ймовірно, підпишуть не всі учасники. ЇЇ текст все ще редагують, шукаючи найбільш прийнятний для всіх варіант. На заході присутні представники 101 держави та міжнародних організацій.