У Верховній Раді є народні депутати, які хочуть покинути парламент. Для цього існує декілька причин.
Про це розповіли деякі народні депутати. За словами одного з нардепів від “Слуги народу”, на початку каденції від депутатів вимагалось небагато — голосувати за указкою згори. Цього вистачало для прийняття рішень, оскільки була монобільшість.
“Зараз фракція “Слуга народу” дещо дефрагментувалась, але глобально є можливості зібрати необхідні 225 голосів, під’єднавши інші фракції”, — говорить інший депутат з провладної партії.
Також не під запис він визнає, що далеко не всі з депутатів здатні писати закони й в цілому брати на себе відповідальність. Втім, покинути парламент хочуть представники не лише “Слуги народу”. Є охочі й з інших фракцій.
Своєю чергою співрозмовник з опозиції зазначив, що зараз депутатство створює багато дискомфорту. За його словами, закон про ПЕПів (політично значущих осіб. — Ред.), кримінальні справи, відсутність реальних шансів на щось впливати — це лише верхівка айсберга.
“Ви ж розумієте, що жити в Києві на зарплату депутата неможливо. Плюс до того, ми їздимо за кордон власним коштом. А потім прийде НАЗК й запитає, звідки гроші”, — підкреслив народний обранець.
Скільки отримують народні депутати
Варто зазначити, що в Україні з січня 2024 року зросли зарплати народним депутатам через перегляд прожиткового мінімуму. Так, голова Верховної Ради отримує 36 336 гривень, його перший заступник – 34 822 гривні, заступник – 33 308 гривень, голова комітету – 31 794 гривні, член комітету – 30 280 гривень.
Водночас окрім самої зарплати депутати отримають кошти на компенсацію діяльності, гроші на оренду квартири, а іноді — премії за інтенсивність. Кожен народний депутат, який не має власного житла в Києві, має право на компенсацію вартості оренди. За рік платять 237 тисяч гривень. Також 7,5 тисяч гривень на місяць нардеп може отримати за компенсацію витрат на виконання депутатських обов’язків.